Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Zmeny v hygienických opatreniach pri vstupe na Slovensko účinné od 9. novembra

06. 11. 2020

zdravotník držiaci červenú ceduľu s nápisom COVID-19

Od 9. novembra 2020 platí nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 22/2020 (PDF, 518 kB), ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky.

 

 

Najdôležitejšie zmeny:

 

  • Po príchode z tzv. červených krajín do domácej izolácie už nie je potrebné hlásiť sa regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, ale iba svojmu ošetrujúcemu lekárovi -  v tomto prípade platí povinná registrácia na http://korona.gov.sk/ehranica, regionálne úrady teda tieto informácie dostanú automaticky.
  • Osoby prichádzajúce na územie SR pozemnou hranicou s Ukrajinou musia podstúpiť antigénové testovanie na hranici.


  • Ruší sa limit 30-kilometrovej vzdialenosti od otvoreného hraničného priechodu pre pendlerov, ktorí žijú na Slovensku a pracujú v susedných štátoch.
    Po novom medzi výnimky patria všetky osoby, ktoré majú na území susedného štátu pracovný pomer alebo miesto výkonu práce, musia však túto skutočnosť preukázať.


  • Limit 30 kilometrov ostáva v platnosti pre osoby žijúce v susedných štátoch a pracujúce na území Slovenska, rovnako ako aj pre občanov Slovenska žijúcich v susedných štátoch (bez ohľadu na miesto výkonu práce).


  • Žiaci a študenti žijúci v ČR a študujúci na Slovensku, resp. žijúci na Slovensku a študujúci v ČR, sa musia pri prechode hraníc  preukázať potvrdením vydaným školou, že vyučovanie prebieha prezenčnou formou.


  • Spresňuje sa definícia výnimky pre ľudí pracujúcich v kultúre, výskume či vede pre prechod hranicou s Českou republikou.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz