Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Zodpovedne na ceste, bezpečne v cieli

09. 03. 2016

dopravna-vasemiesto-ilustrak

Dobrý nápad môže pomôcť pri záchrane životov. Polícia dlhodobo podporuje preventívne projekty a víta akúkoľvek iniciatívu, ktorá prispeje k väčšej bezpečnosti na cestách. Na preventívnom projekte s názvom Zodpovedne na ceste, bezpečne v cieli  sa podieľa spolu s Prezídiom Policajného zboru spoločnosť BigMedia. Cieľom preventívnej akcie je poukázať na celospoločenský problém nezodpovedného správania účastníkov cestnej premávky.

 Na celom území Slovenska billboardy popri cestách budú upozorňovať na následky chýb, ktorých sa každodenne dopúšťajú. Tieto reklamné plochy pribúdajú každý deň, do konca roka ich bude spolu približne 800.

Zodpovedne na ceste, bezpečne v cieli

Za chyby sa platí a v zlomku sekundy sa môže zmeniť celý život. Či už kvôli  prekračovaniu rýchlosti, telefonovaniu alebo alkoholu za volantom. Bezhlavé prebiehanie cez cestu, na červenú, bez reflexných a ochranných prvkov v prípade chodcov a cyklistov. Prostredníctvom nosičov vonkajšej reklamy chceme poukázať na následky dopravných nehôd z iného uhla pohľadu ako bola verejnosť do teraz zvyknutá. Takýmto spôsobom chceme upozorniť na to, ako málo stačí, aby sa napríklad zo šoféra vozidla stal vozíčkar,“ vysvetľuje rozhodnutie spustiť preventívnu kampaň šéf BigMedia János Gaál.

 „Znižovanie počtu dopravných nehôd a ich následkov nie je len záležitosťou polície, k bezpečnosti na cestách musí prispieť celá spoločnosť aj všetci účastníci cestnej premávky. Teší ma, že si to čoraz viac uvedomujú, o čom svedčí aj tento, v tomto roku určite nie posledný, dopravno-preventívny projekt. Verím, že sa nám spoločne podarí zachrániť čo najviac životov,“ povedal viceprezident Policajného zboru  Ľubomír Ábel

Minulý rok prišlo pri nehodách o život 274 osôb, z nich bolo 139 vinníkov a 135 nevinných ľudí. Za dva mesiace tohto roka zomrelo 34 osôb, až 53 % z nich tvoria najzraniteľnejší účastníci, a to chodci. Polícia venuje problematike dopravnej výchovy a bezpečnosti účastníkov cestnej premávky pozornosť počas celého roka. V roku 2015 policajti vykonali približne dve tisíc preventívnych aktivít pre viac ako 50 tisíc  detí materských škôl, žiakov základných škôl a stredoškolskú mládež. Mysleli aj na seniorov, preto  na viac ako 230 stretnutiach policajti pripomenuli staršej generácii základné zásady bezpečného správania v cestnej premávke, s cieľom zvýšenia ich vlastnej bezpečnosti.

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz