Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Zásahová činnosť 2015

Technická pomoc
Dňa 27. 12. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lomnička v okrese Stará Ľubovňa vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo zabezpečiť vytiahnutie havarovaného osobného motorového vozidla z potoka. Jednotka na mieste zasahovala s hasičskou jednotkou zo Starej Ľubovne. Pomocou navijaku bolo vozidlo vytiahnuté na cestnú komunikáciu a odovzdané majiteľovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 19. 12. 2015 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Na lezeckom trenažéri sa precvičovali záchranné práce potrebné pri vyhľadávaní osôb spod zrútených konštrukcií vrátane poskytovania predlekárskej pomoci. Ciele cvičení boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 06. 12. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Čaňa v okrese Košice - okolie vyslaná potápačská jednotka. Jej úlohou bolo zabezpečiť vytiahnutie ponoreného osobného motorového vozidla z jazera. Potápači vozidlo upevnili na laná a následne bolo pritiahnuté k brehu. Na základe žiadosti majiteľa bola privolaná odťahová služba. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 26. 11. 2015 v dopoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenie. Zisťovala sa pripravenosť príslušníkov zasahovať pri nehodách cisterien spojených s únikom pohonných hmôt. Ciele cvičení boli splnené.

Požiar
Dňa 25. 11. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Myslina v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru prístavby s drevovýrobou a skladom dreva pri rodinnom dome. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 17. 11. 2015 vo večerných hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovali sa záchranné práce pri vyslobodzovaní osôb z havarovaných motorových vozidiel vrátane poskytovania predlekárskej pomoci. Ciele cvičení boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 14. 11. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Stretávka v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom prevozu na poli nájdeného havarovaného vrtuľníka. Jednotka na mieste zasahovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Michalovciach. Vrtuľník bol za asistencie polície prevezený do určených priestorov. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 13. 11. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k čerpacej stanici na ulici Mierová v Humennom vyslaná hasičská jednotka za účelom vytvorenia zálohy pri požiari plynu unikajúceho z poškodeného plynového potrubia. Jednotka na mieste zasahovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom, ktorá uhasila požiaru. Poškodené potrubie opravili privolaní pracovníci Slovenského plynárenského priemyslu a.s. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 12. 11. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do oblasti vodnej nádrže Zemplínska Šírava vyslaná hasičská jednotka za účelom premiestnenia plávajúceho pontónového dielca z vodnej hladiny na breh. Práce boli vykonané za pomoci autožeriavu. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 09.11. 2015 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovalo sa zasahovanie počas požiarov budov vrátane poskytovania predlekárskej pomoci postihnutým a ich evakuácie. Ciele cvičení boli splnené.

Cvičenie
V dňoch 09. a 10. novembra 2015 v dopoludňajších hodinách boli na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenia. Zisťovala sa pripravenosť príslušníkov zasahovať pri nehodách cisterien spojených s únikom pohonných hmôt. Ciele cvičení boli splnené.

Požiar
Dňa 04. 11. 2015 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom smerom k obci Ihľany v okrese Kežmarok vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru lesa. Požiar bol hasený od spozorovania 03.11.2015. Hasičská jednotka zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Humennom vykonávala hasebné práce v dňoch 04. a 05. 11. 2015. Na hasení požiaru sa podieľali hasiči z Popradu, Starej Ľubovne, Sabinova, Kežmarku, Bardejova, Svitu, Vysokých Tatier, Ľubotína, Prešova, Spišskej Novej Vsi, Lipian, Behároviec, Levoče, Petržalky, Banskej Bystrice, Pezinku, Senca. Požiar bol uhasený 06. novembra 2015.

Technická pomoc
Dňa 04. 11. 2015 hodinu po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k železničnému priecestiu v oblasti Lesné Suché v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri odstraňovaní následkov zrážky vlaku s nákladným vozidlom s ťahačom ktorý prepravoval kombajn. Za pomoci autožeriavu boli veľké časti vozidiel odstránené z cestnej i železničnej komunikácie. Menšie časti boli odstraňované ručne. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 24. 10. 2015 v popoludňajších ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do prímestskej časti rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava. Po získaní informácií od svedkov sa začalo s vyhľadávaním osoby. Vo večerných hodinách prišla od operačného strediska informácia o spozorovaní plávajúceho objektu asi 3 kilometre od miesta vyhľadávania. Po príchode na miesto sa zistilo, že ide o utopenú nezvestnú ženu. Nezvestná osoba bolo vytiahnutá na breh a odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 22. 10. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Veľké Kapušany v okrese Michalovce vyslaná chemická jednotka za účelom prevozu neznámej kvapalnej látky do Kontrolného chemického laboratória Civilnej ochrany v Jasove. Po vykonaní prevozu sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 20. 10. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vysoká nad Uhom v okrese Michalovce vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby v vodnom toku Uh. Na predpokladanom mieste pod vodnou hladinou nebola osoba nájdená. Pokračovalo sa prehľadávaním brehov. Osobu sa nepodarilo nájsť a vo večerných hodinách sa zasahujúca jednotka vrátila na základňu.

Taktické cvičenie
Dňa 13. 10. 2015 v ranných hodinách bolo v priestore Záchrannej brigády HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Taktického cvičenia sa zúčastnili hasičské jednotky z OR HaZZ v Humennom, Sniny a Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Precvičovali sa záchranné práce pri havárii motorových vozidiel.

Požiar
Dňa 12. 10. 2015 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Dlhé nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru v areáli firmy na spracovanie dreva. Jednotka na mieste zasahovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. V priestore požiaru sa nachádzali tlakové nádoby s acetylénom, ktoré boli príslušníkmi umiestnené do nádrže s vodou čím sa zabránilo ich prípadnej explózii. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 25. 09. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do katastrálneho územia obce Vyšné Ladičkovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka s terénnym vozidlom za účelom dopravy pomoci osobám zavaleným traktorom v odľahlom členitom lesnom poraste. Po prevrátení traktora so 4 osobami ostali tri z nich zakliesnené pod traktorom. Štvrtá osoba privolala pomoc. Jednotka spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po príchode na miesto udalosti bolo vykonané nadvihnutie traktora a zakliesnené osoby boli vytiahnuté spod traktora. Jedna zranená osoba bola ošetrená a znesená k vrtuľníku zdravotnej služby. Druhú osobu sa napriek maximálnej snahe nepodarilo oživiť a rovnako ako u tretej bol u nej lekárom konštatovaný exitus. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 18. 09. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nižný Hrušov v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom prevozu na poli nájdeného neznámeho malého motorového lietadla. Lietadlo s poškodeným podvozkom bolo na poli nájdené o deň skôr. Príslušníci brigády odmontovali z lietadlá krídla a naložili ho na podvalník. Protipožiarne zabezpečenie počas prác a prevozu vykonávala hasičská jednotka z Vranova nad Topľou. Lietadlo bolo za asistencie polície prevezené do určených priestorov. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 04. 09. 2015 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Snina v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru povaly a strechy rodinného domu a susediacej hospodárskej budovy so zaparkovaným osobným motorovým vozidlom. Jednotka na mieste zasahovala s hasičskými jednotkami zo Sniny a Humenného. Podarilo sa zabrániť rozšíreniu požiaru na obytné miestnosti a taktiež na okolité stavby. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.  

Technická pomoc
Dňa 04. 09. 2015 od ranných hodín pokračovalo vyhľadávanie nezvestnej osoby príslušníkmi potápačskej jednotky Záchrannej brigády HaZZ v Humennom v rekreačnej oblasti Tíšava pri vodnej nádrži Domaša. Utopená osoba bola v dopoludňajších hodinách nájdená, vytiahnutá na breh a odovzdaná privolanému lekárovi. Zasahujúca jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 03. 09. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Porúbka v okrese Sobrance vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru trávnatého a krovinatého porastu v priestore starej vinice. Vyslaná jednotka na mieste spolupracovala s už zasahujúcimi hasičskou jednotkou zo Sobraniec a s jednotkou dobrovoľného hasičského zboru obce Koromľa. Do večera bol požiar uhasený a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 03. 09. 2015 od ranných hodín pokračovalo vyhľadávanie nezvestnej osoby príslušníkmi potápačskej jednotky Záchrannej brigády HaZZ v Humennom v rekreačnej oblasti Tíšava pri vodnej nádrži Domaša. Osobu sa napriek celodennému vyhľadávanie nepodarilo nájsť a vyhľadávanie bolo vo večerných hodinách prerušené.

Technická pomoc
Dňa 02. 09. 2015 od ranných hodín pokračovalo vyhľadávanie nezvestnej osoby príslušníkmi potápačskej jednotky Záchrannej brigády HaZZ v Humennom v rekreačnej oblasti Tíšava pri vodnej nádrži Domaša. Osobu sa napriek celodennému vyhľadávanie nepodarilo nájsť a vyhľadávanie bolo večer prerušené.

Požiar
Dňa 01. 09. 2015 v neskorých popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do priestoru Hranovnického plesa v Slovenskom raji vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru kalamitného dreva a lesa. Vyslaná jednotka na mieste spolupracovala s už zasahujúcimi alebo striedajúcimi sa hasičskými jednotkami zo Svitu, Popradu, Vysokých Tatier, Kežmarku, Humenného, Prešova, Bratislavy, Pezinku. Požiar bol uhasený dňa 02. 09. 2015 a zasahujúca jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 01. 09. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do rekreačnej oblasti Tíšava pri vodnej nádrži Domaša vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej, pravdepodobne utopenej, osoby vo vodnej nádrži. Napriek celodennému vyhľadávanie sa nezvestnú osobu nepodarilo nájsť a hľadanie bolo večer prerušené. Vyhľadávanie následne celodenne prebiehalo od 02.09.2015 do 04.09.2015. Dňa 04.09.2015 bola utopená osoba nájdená, vytiahnutá na breh a odovzdaná privolanému lekárovi. Zasahujúca jednotka sa následne vrátila na základňu.

Taktické cvičenie
Dňa 25. 08. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do priestoru vodnej nádrže Domaša – Dobrá vyslaná jednotka potápačov za účelom účasti na spoločnom taktickom cvičení s hasičskou jednotkou zo Sniny. Nacvičovala sa záchrana a vyhľadávanie osôb a predmetov pod vodnou hladinou. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 08. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ľubiša v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávy, ktorý zároveň spôsobil požiar uskladneného reziva a sena. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 08. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jabloň v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru skládky odpadu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 21. 08. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom vyslobodenia havarovaného nákladného automobilu z priekopy. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Pomocou autožeriavu bolo havarované vozidlo postavené na kolesá a následne odovzdané zodpovednej osobe. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 20. 08. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kučín v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 16. 08. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vechec v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru sena na poli, ktorý sa rozšíril na kroviny a les. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Vranova nad Topľou a Hanušoviec nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 08. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nižné Ladičkovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávy, krovín a priľahlého lesa. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 09. 08. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lúčky v okrese Michalovce vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava pri obci Jovsa. Keďže nezvestnú osobu sa do večera nepodarilo nájsť, vyhľadávanie pokračovalo na druhý deň od rána. Nezvestná osoba bola neskoro popoludní nájdená utopená asi 150 metrov od brehu v hlbokej priekope a po vytiahnutí na breh bola odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 06. 08. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kučín v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru strniska na poli po žatve, trávy, krovín a stromov pri štátnej ceste. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 05. 08. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lúčky v okrese Michalovce vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby, ktorá sa pokúsila preplávať Zemplínsku Šíravu. Tento prípad mal šťastný koniec. Nezvestná osoba sa po preplávaní Zemplínskej Šíravy ohlásila svojim priateľom táboriacim pri obci Lúčka. Jednotka bola odvolaná počas jazdy na miesto udalosti.
 
Požiar
Dňa 03. 08. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Topoľovka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru veľkovýkrmne ošípaných. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 08. 2015 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Margecany k priehrade Ružín vyslaná potápačská jednotka. Cieľom bolo pomôcť vytiahnuť v priehrade ponorený automobil v ktorom sa malo nachádzať dieťa. Na mieste už zasahovala hasičská jednotka z Gelnice, ktorá pod vodnou hladinou lokalizovala ponorené vozidlo a po zhodnotení situácie požiadala o zásah potápačskej skupiny. Vozidlo bolo potápačom uchytené o navijak a následne vytiahnuté na breh. Vo vozidle sa nachádzalo utopené dieťa, ktoré bolo odovzdané prítomnému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 28. 07. 2015 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru skladu sena na dvore rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami zo Sniny a Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 25. 07. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do rekreačnej oblasti Medvedia Hora pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadania utopenej osoby. Na mieste už zasahovala hasičská jednotka z Michaloviec, ktorá sa pomocou člnov a hákov snažila lokalizovať utopenú osobu. Potápačskej jednotke sa do tmy utopenú osobu nepodarilo nájsť a hľadanie tak bolo prerušené do nasledujúceho dňa. Vyhľadávanie osoby potápačskou skupinou pokračovalo aj celý nasledujúci deň. Na tretí deň vyhľadávania bol na hladine spozorovaný plávajúci objekt. Potápači potvrdili, že ide o hľadanú osobu. Telo bolo odovzdané privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 07. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kolibabovce v okrese Sobrance vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru kombajnu a slamy. Na mieste spolupracovala s už prítomnou hasičskou jednotkou zo Sobraniec. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 07. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nižné Nemecké v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru strniska na poli so zvyškami slamy. Vplyvom vetra sa požiar rozšíril aj k blízkym rodinným domom a záhradám. Na mieste už zasahovali hasičské jednotky zo Sobraniec a Michaloviec. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 19. 07. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do rekreačnej oblasti Dobrá pri vodnej nádrži Domaša vyslaná potápačská jednotka za účelom osoby, ktorá sa podľa svedkov pravdepodobne utopila. Na mieste už zasahovala jednotka z Holčíkoviec a pomocou člna a teleskopického háku prehľadávala dno. Utopená osoba bola potápačskou jednotkou nájdená asi po dvadsiatich minútach a bola odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 12. 07. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vyšná Sitnica v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru skládky automobilových pneumatík. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 07. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kalná Roztoka v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru altánku, hospodárskej budovy a skladu dreva pri rodinnom dome. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkami z Humenného s Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 07. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hudcovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Požiar sa vplyvom vetra rýchlo šíril k blízkemu lesu.  Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 07. 07. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do areálu drevovýroby v obci Belá nad Cirochou v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru guľatiny a pilín. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 07. 2015 v neskorých popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Batizovce v okrese Poprad vyslaná potápačská jednotka. Jej úlohou bolo pátrať po dvoch maloletých dievčatách, ktoré sa podľa svedkov pravdepodobne utopili vo vodou zaplavenom štrkovisku. Na mieste ako prvá zasahovala jednotka z hasičskej stanice Mengusovce avšak pomocou člna a hákov sa im utopené osoby nepodarilo nájsť nakoľko na mieste udalosti bola značná hĺbka. Po príchode potápačskej jednotky na miesto udalosti sa pokračovalo s vyhľadávaním osôb pod vodnou hladinou. Utopené maloleté osoby sa podarilo lokalizovať po asi 20 minútach hľadania a  boli odovzdané privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 07. 2015 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lukačovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka s autožeriavom. Jej úlohou bolo uvoľniť jazdný pruh štátnej cesty ktorý bol blokovaný prevráteným návesom havarovaného ťahača. Jednotka na mieste spolupracovala z  jednotkou OR HaZZ v Humennom. Náves s ťahačom sa podarilo umiestniť mimo jazdného pruhu a cestná komunikácia bola týmto sprejazdnená. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 07. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do rekreačnej oblasti Lúč pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadania utopenej osoby. Utopená osoba bola potápačmi nájdená a odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 01. 07. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vechec v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru sena na poli. Požiar sa vplyvom vetra rýchlo šíril. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ z Vranova nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
V dňoch 23., 24. 06. a 01. 07. 2015 v dopoludňajších hodinách boli na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenia. Zisťovala sa pripravenosť príslušníkov vykonávať dekontamináciu motorových vozidiel a zasahujúcich príslušníkov. Ciele cvičení boli splnené.

Požiar
Dňa 17. 06. 2015 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nižné Ladičkovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru vysokokapacitného senníka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Senník sa nachádzal približne 25 metrov od blízkeho potoka, ktorý bol následne využitý ako zdroj vody na hasenie. Po lokalizácii požiaru bolo seno za pomoci nakladača dotknutej firmy vyvážané na voľné priestranstvo a tam dohášané. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 16. 06. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Tulčík v okrese Bardejov vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci po zaplavení prívalovým dažďom. Jednotka v spolupráci s hasičskými jednotkami z Raslavíc a Bardejova vykonávala odčerpávanie vody zo zaplavených pivníc a studní. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 15. 06. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na hasičskú stanicu do Košíc vykonaná preprava psychologičky. Psychologička HaZZ u zasahujúcich príslušníkov, ktorí sa zúčastnili zásahu pri dopravnej nehode s viacnásobným úmrtím postihnutých osôb, vykonala psychologickú intervenciu.

Požiar
Dňa 13. 06. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ižkovce v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru stromov a krovín. Požiar sa vplyvom vetra rýchlo šíril k poľu s obilím a k rodinným domom. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Michalovciach a s hasičskou jednotkou z Veľkých Kapušian. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 09. 06. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do mestskej časti Suchý Jarok v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru mestskej skládky komunálneho odpadu. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 09. 06. 2015 v dopoludňajších hodinách sa chemická jednotka zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnila taktického cvičenia v súčinnosti so zdravotníckym personálom Nemocnice A. Leňa v Humennom. Precvičovalo sa plnenie úloh pri podozrení na nebezpečnú infekčnú nákazu. Cvičenie sa vykonávalo v infekčnom pavilóne nemocnice. Ciele cvičenia boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 08. 06. 2015 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Čabiny v okrese Medzilaborce vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo vyslobodiť havarovaný a prevrátený kamión. Vozidlo tvorilo prekážku v cestnej doprave. Najprv bolo potrebné vyložiť materiál z návesu. Následne bolo havarované vozidlo za pomoci autožeriavu postavené na kolesá a odovzdané majiteľovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 01. 06. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Giglovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru rodinného domu s prístavbou. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou a podľa požiadaviek veliteľa zásahu zabezpečovala cisternovým automobilom kyvadlovou dopravou vodu na hasenie. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 28. 05. 2015 vo večerných hodinách   bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Michalovce vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo za pomoci autožeriavu odstrániť prekážku, ktorá bránila výjazdu zásahových vozidiel z miestnej hasičskej stanice.  Za pomoci autožeriavu bola prekážka odstránená a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 19. 05. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do rekreačnej oblasti Lúč pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri položení pontónu pre účely Policajného zboru SR. Po položení pontónu sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 14. 05. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do Bardejov vyslaná chemická jednotka. Jej úlohou bolo od príslušníkov OR HaZZ v Bardejove prevziať zaistený neznámy biely prášok a previezť ho na analýzu. Za asistencie polície bol nasledujúci deň vykonaný prevoz na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Jednotka sa následne vrátila na základňu. Následná analýza nepreukázala prítomnosť antraxu.

Technická pomoc
Dňa 13. 05. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Rokytovce v okrese Medzilaborce vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo premiestniť havarované a prevrátené osobné vozidlo z potoka na cestnú komunikáciu. Havarované vozidlo bolo za pomoci autožeriavu vytiahnuté a naložené na vozidlo odťahovej služby. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 11. 05. 2015 v poludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lada v okrese Prešov vyslaná chemická jednotka. Jej úlohou bolo od príslušníkov OR HaZZ v Prešove prevziať zaistenú nádobu s neznámym bielym práškom a previezť ju na rozbor na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Po prevoze kontajnera s podozrivou látkou na analýzu do Banskej Bystrice sa jednotka vrátila na základňu. Následná analýza nepreukázala prítomnosť antraxu.  

Technická pomoc
Dňa 08. 05. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce  Krompachy v okrese Spišská Nová Ves vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo v miestnom jazere pátrať po nezvestnej osobe. Viditeľnosť pod vodou bola kvôli predchádzajúcim dažďom nulová. Nezvestná osoba bola nájdená utopená a po vytiahnutí na breh bola odovzdaná privolanému lekárovi. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 05. 2015 v poludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Trebišov vyslaná chemická jednotka. Jej úlohou bolo od príslušníkov OR HaZZ v Trebišove prevziať zaistenú nádobu s neznámym bielym práškom a previezť ju na rozbor na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Do 04. 05. 2015 bola nádoba uložená na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom a následne bola za asistencie polície prevezená na rozbor do Banskej Bystrice. Analýza nepreukázala prítomnosť antraxu.

Cvičenie
Dňa 30. 04. 2015 v dopoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovalo sa vykonávanie záchrany osôb pri dopravnej nehode v  lesnom teréne. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 27. 04. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ptičie v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii lesného požiaru. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 26. 04. 2015 v poludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovalo sa vykonávanie záchrany osôb v ťažko dostupnom teréne pomocou horolezeckej techniky. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 25. 04. 2015 v dopoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovalo sa vykonávanie záchranných, lokalizačných a likvidačných prác pri nehode a poškodení cisterny prepravujúcej amoniak. Ciele cvičenia boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 25. 04. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vojany v okrese Michalovce vyslaná potápačská jednotka spolu so žeriavom. Jej účelom bolo pomôcť pri vyzdvihnutí prevráteného traktora z vodného toku rieky Laborec. Osoba obsluhujúca traktor bola už pred príchodom zasahujúcich jednotiek vytiahnutá na breh. Napriek snahe prítomných sa osobu oživiť nepodarilo a následne bola odovzdaná privolanému lekárovi. Následne sa pristúpilo k vyzdvihnutiu traktora. Potápači upevnili ťažné lano a pomocou žeriavu bol traktor preložený na breh a odvezený privolanou odťahovou službou. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 12. 04. 2015 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do mestskej časti Podskalka v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru. Pôvodne sa malo jednať o požiar rodinného domu ale po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar odpadu pri osade. Jednotka sa preto bez zásahu vrátila na základňu a požiar bol zlikvidovaný prítomnou hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom.

Technická pomoc
Dňa 01. 04. 2015 od ranných hodín do večera bolo v obci Humenné v priestore Na Podskalku a Hubková vykonané vyhľadávanie nezvestnej osoby. Do vyhľadávania sa zapojili aj príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Okrem nich sa pátrania zúčastnili aj príslušníci HaZZ z Prešova, Levoče, Humenného. Napriek veľkému úsiliu sa nezvestnú osobu nepodarilo nájsť.

Požiar
Dňa 26. 03. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Sedliská v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 23. 03. 2015 v dopoludňajších hodinách bolo v obci Humenné v oblasti Podskalky vykonané pátranie po nezvestnej osobe. Do pátrania sa zapojili aj príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Nezvestnú osobu sa počas pátrania nepodarilo nájsť.

Požiar
Dňa 22. 03. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu v katastrálnom území obce Snina. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 03. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vyšné Nemecké v okrese Sobrance vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať s hasičskou jednotkou zo Sobraniec pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu v blízkosti štátnej hranice s Ukrajinou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 18. 03. 2015 v ranných hodinách bola na rieku Laborec v obci Humenné vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo pomocou člnu pátrať po nezvestnej osobe vo vymedzenom úseku rieky. Nezvestná osoba nebola počas zásahu nájdená a jednotka sa v popoludňajších hodinách vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 07. 03. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Trebišov vyslaná chemická jednotka. Jej úlohou bolo zabezpečiť neznámy biely prášok nájdený pri bytovom dome na Tržnej ulici. Po odobratí prášku do prepravného kontajnera bola vykonaná dekontaminácia zasiahnutého miesta. Neznáma látka bola prevezená na analýzu do Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

Požiar
Dňa 17. 02. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na Jasenovskú ulicu v Humennom vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru vo firme Oldrati Slovensko s.r.o. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Prevádzka bola silne zadymená, a preto bolo vykonané jej odvetranie. Za pomoci dýchacích prístrojov príslušníci našli ohnisko požiaru. Bola ním pec na vulkanizovanie gumených tesnení. Po lokalizovaní požiaru boli rozžeravené tesnenia z pece vyvezené na dvor a následne uhasené. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 07. 02. 2015 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do Brestov v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru rodinného domu. Došlo k požiaru sadzí v komíne. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 03. 02. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do Udavské v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru rodinného domu. Došlo k požiaru sadzí v komíne a k silnému zadymeniu hornej časti domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 31. 01. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kamenica nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodzovaní zapadnutého cisternového vozidla dobrovoľného hasičského zboru obce. Vozidlo zapadlo v rozmočenom teréne. Pomocou navijaka bolo vozidlo vytiahnuté na cestnú komunikáciu. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 31. 01. 2015 dve hodiny po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Zemplínske Hámre v okrese Snina vyslaná jednotka za účelom ochrany pred zaplavením z rozvodneného potoka vytekajúceho z lesa po vytrvalom daždi. Bolo vykonané odčerpanie vody zo zaplavených pivníc. Dochádzalo tiež k zaplavovaniu exponovaného rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Za pomoci pracovníkov obecného úradu bolo vykonávané ukladanie vriec s pieskom za účelom odklonenia toku vody od rodinného domu. Po zoslabení toku vody bolo vykonané vyčistenie cestnej komunikácie. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 30. 01. 2015 napoludnie bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Krásny Brod v okrese Medzilaborce vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodzovaní prevráteného nákladného vozidla. Z prevráteného nákladného vozidla na zem vytekal motorový olej a prevádzkové kvapaliny. Za pomoci autožeriavu bolo vozidlo postavené na kolesá a následne vytiahnuté na štátnu cestu. Vytečený olej a prevádzkové kvapaliny boli zachytené pomocou sorbčných látok. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z  Medzilaboriec. Jednotka sa následne vrátila na základňu.
 
Dopravná nehoda
Dňa 29. 01. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Čabiny v okrese Medzilaborce vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodzovaní havarovaného nákladného vozidla prevážajúceho drevenú guľatinu. Vozidlo zišlo z cesty a ostalo stáť v priekope. Vzhľadom na ťažký náklad ho nebolo možné nadvihnúť autožeriavom. Z tohto dôvodu boli vykonané opatrenia na zamedzenie vzniku požiaru a úniku pohonných hmôt a prevádzkových kvapalín. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Medzilaboriec. Po vykonaní neodkladných prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 27. 01. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do Podskalka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru komína v rodinnom dome. V komíne došlo k vzplanutiu nahromadených sadzí. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Dopravná nehoda
Dňa 21. 01. 2015 napoludnie bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ladomirov v okrese Snina vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodzovaní nákladného motorového vozidla ktoré zišlo z cesty a ostalo naklonené a opreté o stĺp elektrického rozvodu. Hrozilo zlomenie stĺpa s následným prevrátením vozidla. Za pomoci autožeriavu bolo vozidlo vyslobodené a postavené späť na vozovku. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 18. 01. 2015 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do Porúbka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru komína v rodinnom dome. V komíne došlo k vzplanutiu nahromadených sadzí. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 15. 01. 2015 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Stakčín v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru podkrovia a strešnej konštrukcie rodinného domu. Na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom a s členmi Dobrovoľného hasičského zboru obce Stakčín. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 10. 01. 2015 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nechvaľová Polianka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru rodinného domu. Na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.