Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. máj 2024, utorok
 

Zásahová činnosť 2016

Požiar
Dňa 23. 12. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Sirník v okrese Trebišov vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Trebišove pri likvidácii požiaru skládky komunálneho odpadu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 23. 12. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ do obce Udavské v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri prevoze munície z II. svetovej vojny vrastenej do dreva určeného na ďalšie spracovanie. Drevo bolo pomocou žeriavu naložené na korbu hasičského vozidla a odvezené k rieke na určené miesto. Policajný pyrotechnici muníciu následne zlikvidovali. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 05. 12. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ do obce Batizovce v okrese Poprad vyslaná potápačská skupina za účelom pomoci pri pátraní po utopenej osobe. Pre tmu a mrazivé počasie, ktoré spôsobovalo problémy na potápačských prístrojoch bol zásah prerušený. Pátranie pokračovalo na druhý deň. Utopená osoba bola nájdená a odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 02. 12. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ do obce Radvaň v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri vyslobodení havarovaného vozidla, ktoré zasahovalo do jazdného pruhu. Pomocou žeriavu bolo vozidlo nadvihnuté, postavené na cestnú komunikáciu a odovzdané majiteľovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 24. 11. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kežmarok vyslaná chemická jednotka za účelom odobratia a prevozu neznámej látky do Kontrolného chemického laboratória v Jasove. U zásielky bolo podozrenie na rádioaktivitu, čo sa však meraním nepotvrdilo.

Cvičenie
V dňa 17. 11. 2016 bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenia. Cvičenie bolo zamerané na práce pri záchrane osôb v zadymených priestoroch pri požiari. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 13. 11. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ruská Bystrá v okrese Sobrance vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami pri likvidácii rozsiahleho požiaru drevárne a palivového dreva. Likvidácie požiaru sa zúčastnili hasičské jednotky zo Sobraniec, Michaloviec a Košíc. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 13. 11. 2016 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do mestskej časti Podskalka v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru rodinného domu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Previerkové cvičenie
V dňoch 08., 09. a 10. 11. 2016 boli na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenia. Cvičenia boli zamerané na postup pri dekontaminácii osôb. Ciele cvičenia boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 07. 11. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Poprad vyslaná chemická jednotka za účelom detekcie a prevozu neznámej látky do Kontrolného chemického laboratória v Jasove. U látky bolo podozrenie na rádioaktivitu, čo sa však nepotvrdilo.

Technická pomoc
Dňa 06. 11. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ do obce Nižný Hrabovec v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri vyslobodení kamióna s návesom zakliesneného pod železničným nadjazdom. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičkou jednotkou z Vranova nad Topľou. Pomocou ťahača bolo vozidlo vyslobodené a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Cvičenie
V dňoch 23. a 31. 10. 2016 boli na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenia. Cvičenie bolo zamerané na práce pri záchrane osôb. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 18. 10. 2016 krátko po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Močarany v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Michalovciach pri likvidácii požiaru budovy v areáli roľníckeho družstva. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 13. 10. 2016 v ranných hodinách bolo sa Záchranná brigáda HaZZ v Humennom zúčastnila taktického cvičenia v obci Brekov v okrese Humenné a na Sninských rybníkoch v okrese Snina. Cvičenie bolo zamerané na záchranu osôb, ktoré utrpeli zranenia. Cvičenia sa zúčastnili hasičské jednotky z Humenného, Vranova nad Topľou, Sniny, Medzilaboriec, Svidníka, Prešova.

Požiar
Dňa 11. 10. 2016 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kamienka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru dielne pri rodinnom dome. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 24. 09. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Zbudské Dlhé v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru chatrče a priľahlého rodinného domu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 19. 09. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hankovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru rodinného domu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 05. 09. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ na štátnu cestu medzi obcami Sedliská - Benkovce vyslaná chemická jednotka k dopravnej nehode dvoch dodávkových vozidiel. Jedno z havarovaných vozidiel prevážalo zdravotnícky materiál s rôznymi chemickými látkami, okrem iného aj s formaldehydom. Chemická jednotka postupne vyberala a triedila nájdené chemické látky. Vykonávalo sa aj meranie ovzdušia. Nebol zistený únik nebezpečných látok do ovzdušia. Po vykonaní potrebných prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 04. 09. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ohradzany v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru slamy na poli. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 02. 09. 2016 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Stropkov v okrese Stropkov vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru výrobnej haly a kancelárií drevovýroby s ostatnými povolanými hasičskými jednotkami. Požiar bol rozsiahly a jeho likvidáciu komplikovalo silné zadymenie v celom objekte. Na likvidácii požiaru sa podieľali hasičské jednotky zo Stropkova, Medzilaboriec, Svidníka, Giraltoviec a Zb HaZZ v Humennom. Po likvidácii požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 29. 08. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Parchovany v okrese Trebišov vyslaná hasičská jednotka za účelom spolupráce s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Trebišove. Vplyvom silného vetra došlo k opätovnému vzniku požiaru balíkov slamy. Balíky boli naukladané do 2 až 4 metrových vrstiev. Požiar sa vplyvom silného vetra rozšíril na plochu približne 50x20 metrov. Jednotka pomocou UDS rozhrabávala na seba naukladané horiace balíky slamy a tie boli následne dohášané prúdmi vody. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 29. 08. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Parchovany v okrese Trebišov vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru lisovaných balíkov slamy s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Trebišove. Jednotka pomocou UDS rozhrabávala na seba naukladané horiace balíky slamy a tie boli následne dohášané. Likvidáciu požiaru komplikoval silný vietor. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 08. 08. 2016 krátko popoludní bol zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Bodružal v okrese Svidník vyslaný pyrotechnik Hasičského a záchranného zboru k nálezu nevybuchnutej munície z II. svetovej vojny. Na mieste zasahoval aj pyrotechnik Policajného zboru SR. Keďže muníciu nebolo možné previezť, bola zlikvidovaná na mieste. Po obhliadke okolia sa pyrotechnik HaZZ následne vrátil na základňu.

Požiar
Dňa 05. 08. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Rokytov v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru rodinného domu s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po vykonaní určených hasebných prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 31. 07. 2016 v popoludňajších hodinách bol zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jusková Vôľa v okrese Svidník vyslaný pyrotechnik Hasičského a záchranného zboru k nálezu nevybuchnutej munície z II. svetovej vojny. Na mieste zasahoval aj pyrotechnik Policajného zboru SR. Keďže muníciu nebolo možné previezť, bola zlikvidovaná na mieste. Po obhliadke okolia sa pyrotechnik HaZZ následne vrátil na základňu.

Technická pomoc
Dňa 29. 07. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ do obce Spišská Nová Ves vyslaná chemická jednotka za účelom prevozu neznámej práškovej látky, ktorá bola nájdená pred budovou radnice v obci Spišská Nová Ves. Jednotka neznámu látku previezla na ďalšiu analýzu do regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 15. 07. 2016 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Belá nad Cirochou v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka k požiaru skládky pilín. Počas jazdy na miesto zásahu bola jednotka odvolaná nakoľko sa zistilo, že na rýchlu a úspešnú likvidáciu požiaru je na mieste už dostatočný počet síl a prostriedkov OR HaZZ v Humennom.

Technická pomoc
Dňa 12. 07. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Červený Kláštor v okrese Kežmarok vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby v miestnom rybníku. Na mieste už zasahovala hasičská jednotka zo Spišskej Novej Vsi. Potápačská jednotka nezvestnú osobu našla utopenú a odovzdala ju privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 23. 06. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lužany pri Topli v okrese Bardejov vyslaná potápačská jednotka za účelom vyhľadávania nezvestnej osoby v rieke Topľa. Na mieste už zasahovala hasičská jednotka z Giraltoviec. Potápačská jednotka nezvestnú osobu našla utopenú a odovzdala ju privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Previerkové cvičenie
Dňa 20. 06. 2016 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na práce pri dekontaminácii prepravného kontajnera od rádioaktívneho prachu. Ciele cvičenia boli splnené.

Technická pomoc
Dňa 16. 06. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ na Dobrianskeho ulicu v Humennom vyslaná chemická jednotka za účelom zabezpečenia neznámej práškovej látky z trávnatej plochy. Látka bola odobraná do prepravného kontajneru a za asistencie polície prevezená do Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach na ďalšiu analýzu. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Previerkové cvičenie
Dňa 15. 06. 2016 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na práce pri dekontaminácii prepravného kontajnera od rádioaktívneho prachu. Ciele cvičenia boli splnené.

Previerkové cvičenie
Dňa 13. 06. 2016 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na práce pri dekontaminácii prepravného kontajnera od rádioaktívneho prachu. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 08. 06. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Klenová v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 27. 05. 2016 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do oblasti Hanušoviec nad Topľou vyslaná lezecká jednotka. Jej úlohou bolo zo skalnatého terénu pozbierať zákonom chránené uhynuté vtáctvo. Jednotka na mieste spolupracovala s policajným zborom. Po vykonaní požadovaných činností sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 26. 05. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru podkrovia v administratívnej budove. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou u Vranova nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 21. 05. 2016 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na práce pri záchrane osôb z banskej šachty. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 05. 05. 2016 v popoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na práce pri záchrane osôb po zrútení budovy. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 28. 04. 2016 v dopoludňajších hodinách bolo na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom vykonané taktické cvičenie. Precvičovali sa práce pri hasení požiaru veľkokapacitného senníka. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 22. 04. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Rokytov v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru lesného porastu a krovia. Hasenie požiaru sťažoval členitý terén. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Medzilaboriec. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 04. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vinné v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri požiari smetiska. Hasenie komplikoval silný nárazový vietor. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Michaloviec. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 06. 04. 2016 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do osady Podskalka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri požiari skladovacích prístreškov s rozličným materiálom v blízkosti obytného domu a miestnej školy. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 29. 03. 2016 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jasenov pri Humennom vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri požiari trávnatých a krovinatých porastov na lúke. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 27. 03. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Čukalovce v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri požiari senníka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Sniny. Hasiace práce pokračovali do nasledujúceho dňa. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 24. 03. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jasenovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom vyslobodenia hasičského automobilu z rozmočeného terénu po predchádzajúcom hasení požiaru pri lese. Pomocou navijaku bolo hasičské vozidlo vyslobodené. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 19. 03. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na ulicu Jasenovská v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru záhradného domčeka pri rodinnom dome. Po likvidácii požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 03. 2016 popoludní bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do katastrálneho územia obce Kamenica nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať pri likvidácii požiaru vo výcvikovom priestore Valaškovce. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po likvidácii požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 02. 03. 2016 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Poprad v okrese Poprad vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru komplexu unimobuniek a ubytovne na Levočskej ulici. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Popradu, Svitu, Vysokých Tatier, Kežmarku, Starej Ľubovne a Levoče. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 20. 02. 2016 predpoludním bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k rušňovému depu v Humennom vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru mazutu pri rušňovom depe. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 19. 02. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom smerom na obec Vojany v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka. Na cestnom moste medzi obcami Veľké Kapušany a Vojany došlo k prevráteniu nákladného vozidla. Na mieste už zasahovala hasičská jednotka z Veľkých Kapušian. Prevrátené vozidlo blokovalo cestnú premávku. Pomocou autožeriavu bolo vozidlo postavené na kolesá a odovzdané odťahovej službe. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 09. 02. 2016 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Belá nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru skládky pilín v areáli drevovýroby. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technická pomoc
Dňa 20. 01. 2016 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hrabušice v okrese Spišská Nová Ves vyslaná chemická jednotka za účelom zabezpečenia neznámej práškovej látky nájdenej na zdravotnom stredisku. Počas jazdy na miesto udalosti bolo jednotka odvolaná z dôvodu zistenia že sa nejedná o nebezpečnú látku.