Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Zásahová činnosť 2011

Požiar
Dňa 28. 11. 2011 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o spoluprácu pri likvidácii lesného požiaru v katastrálnom území obce Spišské Bystré v okrese Poprad. Na miesto bola vyslaná hasičská jednotka. Zásah pokračoval až do 30. 11. 2011, pričom každý deň ráno boli príslušníci brigády vystriedaní. Likvidácia požiaru bola ukončená 30. 11. 2011 vo večerných hodinách. Následne sa jednotka presunula na základňu. Na likvidácii tohto požiaru sa celkovo zúčastnilo 45 príslušníkov Zb HaZZ v Humennom.

Požiar
Dňa 27. 11. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o spoluprácu pri likvidácii požiaru Penziónu Dolina v rekreačnom stredisku Lúč na Zemlínskej Šírave. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá na mieste zásahu spolupracovala s ostatnými hasičskými jednotkami, ktoré sa zúčastnili zásahu. Po ukončení zásahu sa jednotka vo večerných hodinách vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 10. 11. 2011 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o spoluprácu pri likvidácii lesného požiaru v okrese Košice I. pri obci Bidovce. Na miesto bola vyslaná hasičská jednotka. Likvidácia požiaru trvala do poobedňajších hodín 13. 11. 2011 a celkovo sa na nej vystriedalo 35 príslušníkov Zb HaZZ v Humennom.

Technický zásah
Dňa 23. 10. 2011 krátko pred polnocou bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri vyslobodzovaní havarovaného osobného motorového vozidla v obci Zamutov. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá vykonala požadované činnosti a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 21. 10. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o prevoz neznámej látky, ktorá bola nájdená v obci Bardejov. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá neznámu látku prevzala na OO PZ v Bardejove a následne ju previezla na expertízu na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 18. 9. 2011 krátko pred polnocou bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o spoluprácu pri likvidácii požiaru rodinného domu v obci Kamenica nad Cirochou. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom, ktorá tam už zasahovala. Požiar bol uhasený a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 13. 9. 2011 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby. Bol predpoklad, že sa osoba mohla utopiť v rybníku v obci Jakubovany v okrese Sabinov. Na miesto zásahu bola vyslaná potápačská skupina, ktorá začala s vyhľadávaním nezvestnej osoby v rybníku. Prvý deň nebola osoba nájdená. Hľadanie pokračovalo aj druhý deň. Nezvestnú osobu sa v rybníku nepodarilo nájsť.  Vyhľadávanie pokračovalo aj 14. 9. 2011. Osoba nebola nájdená. Keďže nebolo isté, či sa osoba v rybníku skutočne nachádza, bolo hľadanie ukončené a jednotka sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 5. 9. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska OR HaZZ v Humennom požiadaná o spoluprácu pri likvidácii požiaru senníka v obci Vyšná Jablonka v okrese Humenné. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom, ktorá už na mieste zasahovala. Vykonávalo sa aj ochladzovanie senníka a techniky. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 29. 8. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby na vodnej ploche Zemplínska Šírava. Na miesto zásahu bola vyslaná potápačská skupina. Vyhľadávanie pokračovalo do večerných hodín. Nezvestná osoba nebola nájdená, nakoľko zásah bol ukončený z dôvodu zlej viditeľnosti vo večerných hodinách. Jednotka sa vrátila na základňu. Vyhľadávanie nezvestnej osoby pokračovalo v ranných hodinách nasledujúci deň. Nezvestnú osobu potápači našli utopenú a odovzdali ju privolanému lekárovi. Potápačská skupina sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 7. 8. 2011 v skorých popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila na rieke Hornád v okrese Košice okolie. Na miesto bola vyslaná potápačská skupina, ktorá po spresnení miesta kde bola nezvestná osoba naposledy videná, začala s jej vyhľadávaním. Nezvestná osoba bola nájdená utopená a potápači ju odovzdali privolanému lekárovi. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Požiarno-taktické cvičenie
Dňa 5. 8. 2011 v ranných hodinách sa chemické družstvo Zb HaZZ v Humennom zúčastnilo požiarno-taktického cvičenia, ktorého úlohou bolo preveriť súčinnosť záchranárskych zložiek pri likvidácii následkov dopravnej nehody spojenej s únikom nebezpečných látok. Cvičenie sa uskutočnilo v obci Vranov nad Topľou. Jednotka Zb HaZZ v Humennom počas cvičenia vykonávala monitoring ovzdušia a dekontamináciu osôb. Ciele cvičenia boli splnené a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 2. 8. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslobodenie nákladného vozidla, ktoré v obci Rokytovce v okrese Medzilaborce zišlo z cestnej komunikácie a ostalo uviaznuté v priekope. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá za pomoci žeriavu vozidlo vyslobodila. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 17. 7. 2011 v poobedňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe, ktorá sa pravdepodobne utopila v rybníku v obci Nižný Hrušov. Na miesto bolo vyslané družstvo potápačov. Utopenú osobu našli miestni občania. Po vytiahnutí utopenej osoby na breh a jej odovzdaní privolanému lekárovi sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 16. 7. 2011 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe, ktorá sa pravdepodobne utopila vo vodnej nádrži Domaša. Na miesto bolo vyslané družstvo potápačov, ktorí utopenú osobu našlo a odovzdalo ju privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 14. 7. 2011 krátko po polnoci bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska OR HaZZ v Humennom požiadaná o spoluprácu pri likvidácii rozsiahleho požiaru senníka v obci Rovné v okrese Humenné. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá vykonávala hasenie senníka a ochladzovanie horiacej budovy a zasahujúcej techniky. Zásahu sa zúčastnilo 19 príslušníkov Zb HaZZ v Humennom. Zásah bol ukončený 15. 7. 2011 v neskorých popoludňajších hodinách.

Technický zásah
Dňa 9. 7. 2011 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri vyslobodzovaní hasičskej techniky, ktorá uviazla v rozmočenom teréne v obci Vydraň v okrese Medzilaborce. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá vozidlá vyslobodila a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 22. 6. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe v rybníku v obci Jasov v okrese Košice-okolie. Na miesto blo vyslané potápačské družstvo, ktoré nezvestnú osobu v rybníku našlo a odovzdalo privolanému lekárovi. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Previerkové cvičenie
V dňoch 15. 6. 2011, 23.6.2011 a 28.6.2011 sa v dopoludňajších hodinách v areáli Zb HaZZ v Humennom na pokyn vedúceho prevádzkovo-technického oddelenia uskutočnili previerkové cvičenia chemických družstiev. Cvičenia boli zamerané na vykonanie zásahu pri poškodení nadzemného zásobníka s nebezpečnou horľavou látkou. Ciele cvičení boli splnené.      

Technický zásah
Dňa 12. 6. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc vyslobodení havarovaného osobného motorového vozidla v okolí rekreačného strediska Eva pri vodnej nádrži Domaša. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá pomocou žeriavu vozidlo, ktoré sa nachádzalo približne 5 metrov nad vozovkou na veľkých balvanoch, naložila na vozidlo odťahovej služby. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 12. 6. 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného pracoviska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri pátraní po nezvestnej osobe, ktorá sa pravdepodobne utopila v jazere v okrese Košice-okolie. Na miesto vyrazilo družstvo potápačov. Po hodine vyhľadávania bola nájdená utopená osoba a následne bola odovzdaná privolanému lekárovi. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 26. mája 2011 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno–taktické cvičenie zamerané na činnosť jednotky pri likvidácií následkov dopravnej nehody cisterny prepravujúcej ropné produkty. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa  24. mája 2011 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno–taktické cvičenie zamerané na činnosť jednotky pri likvidácií následkov dopravnej nehody vozidla prepravujúceho acetylénovú zváraciu súpravu. Ciele cvičenia boli splnené.

Technický zásah
Dňa 22. mája 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odstraňovaní  následkov dopravnej nehody v obci Holčíkovce okres Vranov nad Topľou. Za pomoci ťažkej techniky T-815 AV15 príslušníci havarovaný kamión vytiahli z priekopy a cestnú komunikáciu sprejazdnili. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 2. mája 2011 v nočných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odstraňovaní následkov dopravnej nehody v obci Stakčín okres Humenné. K dopravnej nehode došlo na železničnom priecestí, kde sa zrazilo osobné dodávkové vozidlo s vlakom. Príslušníci za pomoci autožeriavu Liebherr naložili vozidlo na vozidlo odťahovej služby. Po ukončení zásahu sa jednotka presunula na základňu.

Technický zásah
Dňa 9. apríla 2011 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslanie zásahovej jednotky do obce Dlhé nad Cirochou v okrese Humenné, kde počas zlých poveternostných podmienok došlo k strhnutiu strechy, ktorá spadla na elektrické vedenie. Príslušníci za pomoci autožeriavu strechu z elektrického vedenia odstránili. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 9. apríla 2011 v dopoludňajších hodinách  bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom  operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslanie jednotky do obce Vysoké Tatry, kde v dôsledku silného vetra došlo k poškodeniu niekoľkých striech na obytných domoch. Za pomoci  ťažkej techniky T815- AV 15 boli strechy odstránené z cestných komunikácií. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 2. 4. 2011 krátko po polnoci bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslobodenie vozidiel HaZZ, ktoré uviazli v bahnistom teréne v okolí obce Vydraň v okrese Medzilaborce. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá vozidlá vyslobodila a následne sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 29. 3. 2011 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru trávnatého porastu v obci Kalná Roztoka. Na miesto bola vyslaná hasičská jednotka, ktorá po príchode na miesto požiaru spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 24. 3. 2011 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska OR HaZZ v Humennom požiadaná o spoluprácu/pomoc pri hasení požiaru trávnatých porastov pri obciach Hankovce a Ľubiša v okolí železničnej trate. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá požiar uhasila v následne sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 13. 3. 2011 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska OR HaZZ v Humennom požiadaná o vyslanie jednotky na uhasenie požiaru trávnatého porastu na kopci v okolí areálu Zb HaZZ v Humennom. Na miesto bolo vyslaných 16 príslušníkov, ktorí tento požiar s pomocou vecných hasiacich prostriedkov uhasili a následne sa vrátili na základňu.

Technický zásah
Dňa 26. 2. 2011 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslanie jednotky do obce Svidník na zabezpečenie uniknutých chemických látok z horiaceho kamióna. Na miesto bolo vyslané chemické družstvo, ktoré v ochranných maskách a odevoch pomocou sorbčných rohoží zabezpečilo uniknutú chemickú látku. Družstvo Zb HaZZ v Humennom pri zásahu spolupracovalo s jednotkou OR HaZZ vo Svidníku, ktorá tam zasahovala ako prvá. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 9. 2. 2011 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska PZ v Humennom privolaná k požiaru stánku s rýchlym občerstvením na Nemocničnej ulici v Humennom. Jednotka Zb HaZZ v Humennom sa tu v spolupráci s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom podieľala na likvidácii požiaru. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 3. februára 2011 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o vyslanie jednotky na zabezpečenie neznámej práškovej látky na Hrnčiarsku ulicu v obci Stropkov. Podozrivú látku príslušníci Zb HaZZ v Humennom previezli na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 24. januára 2011 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie zamerané na činnosť jednotky pri záchranných prácach v budovách. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 23. januára 2011 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie zamerané na činnosť jednotky pri likvidácii následkov dopravnej nehody spojenej so zranením osôb a s poškodením plynového potrubia. Ciele cvičenia boli splnené.

Technický zásah
Dňa 14. januára 2011 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave vyslaná do obce Krásna nad Hornádom okres Košice, kde dochádzalo k zosúvaniu svahu na cestnú komunikáciu. Príslušníci s ťažkou technikou prišli na miesto zásahu, kde čakali na zasadnutie krízového štábu. Príslušníci boli v pohotovosti pre prípad potreby rýchleho nasadenia. 15. januára 2011 v popoludňajších hodinách bola jednotka na príkaz operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave stiahnutá na základňu.