Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Zásahová činnosť 2009

Technický zásah
Dňa 30. decembra 2009 bola Zb HaZZ v Humennom OR HaZZ v Michalovciach požiadaná o pomoc pri čistení záplavami znečistených studní v obci Blatné Remety. Na miesto bolo vyslané družstvo, ktoré vykonalo vyčistenie studní a následne sa vrátilo na základňu.
 
Technický zásah
Dňa 24. decembra 2009 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OR PZ v Humennom požiadaná o pomoc pri hľadaní nezvestnej osoby v katastri obce Jasenov. Vyslaná jednotka prehľadávala za pomoci člnu breh rieky Laborec. Nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 17. decembra 2009 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska HaZZ v Michalovciach požiadaná o pomoc pri vyslobodzovaní nákladného motorového vozidla, ktoré sa na zasneženej vozovke v okrese Michalovce dostalo mimo cestu. Vyslaná jednotka pomocou autožeriavu vozidlo vyslobodila a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 05. decembra 2009 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vytiahnutí osobného motorového vozidla, ktoré po nehode skončilo v priekope v obci Brekov v okrese Humenné. Vyslaná jednotka pomocou autožeriavu vozidlo vyslobodila a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 23. novembra 2009 v skorých ranných hodinách bola prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyslobodzovaní kamiónu, ktorý medzi obcami Krásny Brod a Roškovce v okrese Medzilaborce tvoril prekážku v cestnej doprave. Vozidlo sa pomocou techniky podarilo vyslobodiť. Po ukončení prác sa jednotka
 vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 16. novembra 2009 v popoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom na požiadanie operačného strediska  KR  HaZZ v Prešove vyslaná chemická jednotka, ktorá uskutočnila prevoz neznámej práškovej látky z obce Svidník na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach a následne sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa  2. novembra 2009 vo večerných hodinách bola na základe požiadavky operačného strediska OR HaZZ v Humennom vyslaná zásahová jednotka na pomoc pri likvidácii požiaru garáží v obci Klenová v okrese Snina. Na mieste zásahu jednotka zo Zb HaZZ v Humennom spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po likvidácii požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa  1. novembra 2009  v dopoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom, na požiadanie operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave, vyslaná zásahová jednotka na pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby v rieke Uh v oblasti Pavloviec nad Uhom. Nezvestnú osobu sa podarilo nájsť pod vodnou hladinou v blízkosti brehu. Privolaný lekár konštatoval smrť bez cudzieho zavinenia. Po ukončení zásahu sa príslušníci vrátili na základňu.

Cvičenie
Dňa  28. októbra 2009 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnilo
požiarno-taktické cvičenie zamerané na činnosť pri likvidácií lesného požiaru a na ochranu objektov pred lesným požiarom. Ciele cvičenia boli splnené.                            

Technický zásah
Dňa 16. októbra 2009 v dopoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom na požiadanie operačného strediska KR HaZZ Prešove vyslaná zásahová jednotka do obce  Stakčinská  Roztoka, kde v dôsledku sneženia a silného vetra spadol na prístavbu rodinného domu strom. Počas presunu na miesto zásahu musela jednotka z ciest v okrese Snina niekoľko krát odstraňovať stromy, ktoré spadli v dôsledku napadnutia veľkého množstva snehu. Po príchode do obce Stakčinská Roztoka jednotka odstránila spadnutý strom z prístavby rodinného domu a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 16. októbra 2009 v skorých ranných hodinách na požiadanie operačného strediska KR HaZZ v Prešove bola zo Zb HaZZ v Humennom vyslaná jednotka na pomoc pri odstraňovaní spadnutých stromov zo štátnej cesty v katastrálnom území obcí Stakčín, Runina, Topoľa, Zboj a Ulič. Stromy spadli v dôsledku silného sneženia a nárazového vetra. Počas presunu do jednotlivých obcí jednotka na viacerých miestach odstraňovala popadané stromy. Na spiatočnej ceste jednotka odstraňovala popadané stromy z vozovky pri vodnej nádrži Starina. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 10. októbra 2009 v popoludňajších hodinách bola na požiadanie Okresného riaditeľstva PZ v Humennom  vyslaná zásahová jednotka do priestoru hrádze na rieke Laborec v Humennom, kde na dne rieky vykonávala hľadanie políciou požadovaného predmetu. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.    

Technický zásah
Dňa 24. augusta 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o vyslanie jednotky na zabezpečenie neznámej práškovej látky, ktorá bola nájdená na ulici Matice Slovenskej v Stropkove. Na miesto zásahu bolo vyslané chemické družstvo, ktoré na mieste zásahu vykonalo prieskum ovzdušia. Meraním sa nezistila prítomnosť škodlivých látok v ovzduší. Počas zásahu príslušníci používali dýchaciu techniku a ochranné obleky, pričom podozrivú látku previezli na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 22. augusta 2009 v dopoludňajších hodinách na základe požiadavky operačného strediska KR HaZZ v Prešove bola zo Zb HaZZ v Humennom vyslaná jednotka za účelom vyhľadania nezvestnej osoby v rybníku v obci Vyšný Kazimír v okrese Vranov /nad Topľou. Po dlhšom hľadaní bola nezvestná osoba nájdená bez známok života. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 18. augusta 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odstránení havarovaných vozidiel z cestnej komunikácie na Mierovej ulici v Humennom, kde došlo k zrážke nákladného automobilu s ťahačom cisterny s pohonnými hmotami. Po príchode na miesto zásahu a zhodnotení situácie jednotka prostredníctvom ťažkej techniky odstránila vozidlá z cestnej komunikácie. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 14. augusta 2009 v odpoludňajších hodinách na požiadanie operačného strediska KR HaZZ v Prešove bola brigáda požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Nová Kelča. Vyslaná jednotka nezvestnú osobu v krátkom čase našla a bez známok života ju odovzdala záchranárom rýchlej zdravotnej pomoci. Po vykonaní prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 11. augusta 2009 v popoludňajších hodinách bola brigáda prostredníctvom operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o vykonanie zásahu na Strednej priemyselnej škole chemickej v Humennom, v priestoroch ktorej bola spozorovaná reakcia neznámej látky s vodou. Vyslané chemické družstvo po príchode na miesto zásahu vykonalo prieskum, pričom nebol zistený výskyt nebezpečnej látky v ovzduší. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 10. augusta 2009 v nočných hodinách na základe požiadavky operačného strediska OR HaZZ v Humennom bola z brigády vyslaná jednotka na likvidáciu požiaru drevospracujúcej firmy v obci Kochanovce v okrese Humenné. Po príchode na miesto zásahu jednotka Zb HaZZ v Humennom spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom, ktorá bola na mieste udalosti ako prvá. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 8. augusta 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o vykonanie prevozu neznámej látky z OR HaZZ v Rožňave na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Túto činnosť vyslaná jednotka vykonala a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 5. augusta 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri zachytení a odstránení neznámej látky z hladiny rieky Cirocha v blízkosti ulice Komenského v obci Snina. Po príchode na miesto zásahu príslušníci rozvinuli nornú stenu a začali práce na zachytávaní a odstraňovaní neznámej látky. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 31. júla 2009 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru suchej trávy a krovín v katastrálnom území obce Hankovce. Po príchode na miesto požiaru príslušníci brigády spolupracovali s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom, ktorá bola na mieste zásahu ako prvá. Požiar sa podarilo uhasiť a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 19. júla 2009 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislava požiadaná o pomoc pri hľadaní nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Dobrá. Vyslaná jednotka potápačov nezvestnú osobu vyhľadávala, pričom okolo poludnia bolo telo nezvestnej osoby spozorované na hladine. Telo nezvestnej osoby bolo vytiahnuté na breh a odovzdané na prehliadku lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 18. júla 2009 v neskorých večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odstránení stromu ktorý sa opieral o budovu grécko-katolíckej fary v obci Vranov n/Topľou. Vyslaná jednotka strom z budovy odstránila a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 18. júla 2009 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pokračovanie vyhľadávania nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Dobrá. Počas vykonávania zásahu príslušníci brigády vykonávali resuscitáciu inej osoby, ktorá sa v čase vykonávania zásahu v oblasti topila a následne ju odovzdali pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci. Celodenné vyhľadávanie nezvestnej osoby nebolo úspešné. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 17. júla 2009 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pokračovanie vyhľadávania nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Dobrá. Celodenné vyhľadávanie nezvestnej osoby nebolo úspešné. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 16. júla 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Dobrá. Na miesto bola vyslaná jednotka potápačov, ktorá po oboznámení sa s miestom, kde bola nezvestná osoba posledný krát videná, začala s vyhľadávaním. Ani po celodennom hľadaní sa nezvestnú osobu nepodarilo nájsť. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 4. júla 2009 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri hľadaní nezvestnej osoby vo vodnej nádrži Domaša v časti Poľany. Na miesto zásahu bola vyslaná potápačská skupina s technikou, ktorá po oboznámení sa s miestom zásahu začala s vyhľadávaním nezvestnej osoby. Približne po 20-tich minútach bol na miesto zásahu privedený chlapec, ktorý bol s nezvestnou osobou do poslednej chvíle a tento ukázal miesto, kde bola nezvestná osoba posledný krát videná. Následne bola nezvestná osoba nájdená, vytiahnutá na breh a odovzdaná ďalším záchranárskym zložkám, ktoré už boli na mieste udalosti. Následne sa jednotka presunula na základňu. 

Technický zásah
Dňa 2. júla 2009 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom  operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá zmizla pod vodnou hladinou na Sninských rybníkoch. Vyslaná potápačská skupina začala s vyhľadávaním nezvestnej osoby. Po hodine hľadania bol na miesto udalosti dovezený kamarát nezvestnej osoby, ktorý určil presnejšie miesto, kde bola nezvestná osoba posledný krát videná. Po ďalšom vyhľadávaní bola nezvestná osoba nájdená a vytiahnutá na breh. Utopená osoba bola odovzdaná lekárovi a následne sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 29. júna 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odstraňovaní škôd, ktoré spôsobila lokálna povodeň. Úlohou bolo odstrániť poškodený most. Jednotka vyslaná na miesto udalosti za pomoci ťažkej techniky túto činnosť vykonala a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 28. júna 2009 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri odčerpávaní vody zo zatopených studní po nočnej prietrží mračien v obciach Andrejová a Beloveža. Vyslaná jednotka čerpala vodu zo zaplavených studní v uvedených obciach. Celkovo vyčerpala vodu zo 48 studní. Po ukončení prác sa vrátila na základňu.
 
Technický zásah
Dňa 24. júna 2009 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska Prezídia HaZZ v Prešove požiadaná o vyslanie jednotky do obce Devín pri Bratislave, kde došlo k vyliatiu rieky Dunaj z koryta a hrozili škody na majetku ako aj ohrozenie životov obyvateľov tejto obce. Jednotka brigády spolupracovala s jednotkou Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy. Príslušníci zo Zb HaZZ v Humennom pomáhali budovať a spevňovať ochranné hrádze a čerpali vodu z ohrozených oblastí. Po splnení úloh sa jednotka vrátila na základňu.
 
Súčinnostné cvičenie
Dňa 18. júna 2009  v dopoludňajších hodinách sa Zb HaZZ v Humennom zúčastnila súčinnostného cvičenia v obci Stakčín. Úlohou cvičenia bolo nacvičenie spolupráce pri požiari spojenom s únikom chlóru. Cvičenia sa zúčastnili zložky rýchlej zdravotnej služby, civilnej ochrany a hasičských jednotiek. Ciele cvičenia boli splnené.

Technický zásah
Dňa 14. júna 2009 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri prevoze a neznámej látky, ktorá bola po náleze dopravená na OR HaZZ v Levoči. Na zásah bolo vyslané chemické družstvo, ktoré nebezpečnú látku previezlo na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 12. júna 2009 v popoludňajších hodinách sa v priestoroch záchrannej brigády uskutočnilo požiarno-previerkové cvičenie zamerané na nácvik zásahu pri dopravnej nehode automobilovej cisterny prevážajúcej nebezpečnú látku. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 11. júna 2009 v popoludňajších hodinách sa v priestoroch záchrannej brigády uskutočnilo požiarno–previerkové cvičenie zamerané na nácvik likvidácie technickej havárie pri úniku čpavku. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 10. júna 2009 v dopoludňajších hodinách sa v priestoroch brigády uskutočnilo požiarno-previerkové cvičenie. Vykonával sa nácvik zásahu pri dopravnej nehode ku ktorej došlo po kolízii osobného motorového vozidla s kamiónovou cisternou prevážajúcou čpavok. Ciele cvičenia boli splnené.
 
Technický zásah
Dňa 7. júna 2009 v ranných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri dopravnej nehode motorového vozidla, ktoré v katastri obce Čierne nad Topľou prerazilo zvodidlá a zrútilo sa do koryta rieky Topľa. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá po príchode na miesto zásahu zabezpečila vozidlo a začala s jeho vyslobodzovaním. Vyslobodené vozidlo bolo odvezené odťahovou službou. K úniku ropných látok nedošlo. Po ukončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 25. mája 2009 v dopoludňajších hodinách sa v priestoroch záchrannej brigády uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie zamerané na súčinnosť jednotiek záchrannej brigády pri odstraňovaní následkov ekologickej havárie – úniku nebezpečnej látky. Nacvičovali sa činnosti pri úniku nebezpečnej látky z poškodeného cisternového vozňa. Cvičenie vyhlásil veliteľ zmeny. Cieľ cvičenia bol splnený.
 
Požiar
Dňa 3. mája 2009 vo večerných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri hasení lesného porastu pri obci Topoľa – Runina. Na zásah bola vyslaná jednotka, ktorá po príchode na miesto zásahu spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Príslušníci pri hasení používali gemfo vaky. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 30. apríla 2009 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoc pri likvidácii lesného požiaru v Kežmarských Žľaboch. Na miesto zásahu bola vyslaná technika v počte 3 ks s 18 príslušníkmi. Pri hasení požiaru príslušníci používali gemfo vaky a vecné prostriedky. Požiar sa podarilo úspešne uhasiť. Po ukončení prác sa jednotka presunula na základňu.
 
Technický zásah
Dňa 29. apríla 2009 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyslobodení nákladného vozidla T-148 CAS, ktoré uviazlo v rozmočenom teréne na sídlisku pod Sokolejom v Humennom. Vozidlo sa podarilo vyslobodiť a jednotka sa následne vrátila na základňu.
                                                                             
Požiar
Dňa 29. apríla 2009 v popoludňajších hodinách bola na základe požiadavky OS OR HaZZ v Humennom vyslaná jednotka na likvidáciu lesného požiaru v katastri obce Kochanovce. Po príchode na miesto zásahu jednotka Zb HaZZ v Humennom spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom, ktorá tam už zasahovala. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.
                             
Požiar
Dňa 29. apríla 2009 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom na základe požiadavky OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o pomoci pri hasení požiaru v Kežmarských žľaboch v okrese Poprad. Na miesto bola vyslaná technika s 18 príslušníkmi, ktorí po príchode na miesto zásahu pracovali na pridelených zásahových úsekoch. Po skončení činností sa jednotka v neskorých nočných hodinách vrátila na základňu. Hasenie požiaru pokračovalo nasledujúci deň.
 
Požiar
Dňa 28. apríla 2009 v poludňajších hodinách bola na základe požiadavky operátora Integrovaného záchranného systému v Prešove vyslaná skupina 8 záchranárov s technikou, ktorá mala spolupracovať pri likvidácii požiaru v Kežmarských Žľaboch. Po príchode na miesto zásahu bol jednotke pridelený zásahový úsek na ktorom začala s lokalizáciou požiaru. Jednotka sa vrátila na základňu na vystriedanie nasledujúci deň o druhej hodine ráno.
 
Technický zásah
Dňa 28. apríla 2009 v ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri hľadaní nezvestnej osoby v obci Botany v okrese Trebišov. Na miesto zásahu bola vyslaná potápačská skupina s technikou. Jednotka prehľadala zásahový úsek v dĺžke približne 200 m
. Nezvestnú osobu sa počas zásahu nepodarilo nájsť. Po ukončení prác sa jednotka presunula na základňu.
 
Požiar
Dňa 28. apríla 2009 v skorých ranných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pomoc pri likvidácií lesného požiaru v Lopušnej Doline v  okrese Poprad. Na zásah bola vyslaná technika s 10 záchranármi. Po príjazde na miesto zásahu jednotka Zb HaZZ v Humennom spolupracovala s jednotkami, ktoré tam už vykonávali zásah. Likvidácia požiaru prebiehala za pomoci gemfo vakov a vodných prúdov. Po likvidácii požiaru sa jednotka Zb HaZZ v Humennom presunula do Kežmarských Žľabov, kde sa podieľali na likvidácií požiaru lesného porastu na zásahovom úseku, ktorý im bol určený veliteľom zásahu. Jednotka sa vrátila na základňu na vystriedanie nasledujúci deň o druhej hodine ráno.
 
Cvičenie
Dňa 24. apríla 2009 sa v dopoludňajších hodinách uskutočnilo povodňové cvičenie zložiek Zb HaZZ v Humennom na vodnej nádrži Starina. Cvičenie vyhlásil veliteľ brigády. Cieľom cvičenia bolo uskutočňovať práce pod vodou. Jednotka potápačov zadané úlohy splnila a jednotka sa následne vrátila na základňu.
 
Technický zásah
Dňa 9. apríla 2009 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom operačného strediska KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri zabezpečení zásielky neznámeho pôvodu vo firme Bojkun v Michalovciach. Na miesto zásahu bolo vyslané chemické družstvo, ktoré zásielku vyzdvihlo a previezlo do Regionálneho ústavu zdravotníctva v Košiciach.

Požiar
Dňa 5. apríla 2009 v popoludňajších hodinách bola brigáda prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pomoc pri lokalizácii a likvidáciu požiaru lúk a pasienkov, ktorý sa približoval ku katastrálnemu územiu obce Ulič z územia Ukrajiny. Počas jazdy na miesto zásahu bola jednotka zo zásahu odvolaná, kdeže po zmene smeru vetra sa už požiar nešíril smerom k nášmu územiu. 
 
Požiar
Dňa 2. apríla 2009 vo večerných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri lokalizácii a likvidácii požiaru trávnatých porastov a krovín v katastri obce Rovné.  Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá sa po príchode na miesto zapojila do hasiacich prác spolu s hasičskou jednotkou z Humenného, ktorá tam už zasahovala. Po uhasení požiaru sa jednotka vracala na základňu. Počas presunu došlo v rozmočenom teréne k uviaznutiu vozidla CAS 25. S použitím navijaku vozidla Land Rover bolo uviaznuté vozidlo vyslobodené a všetci sa následne vrátili na základňu. K zraneniam zasahujúcich príslušníkov nedošlo.
 
Požiar
Dňa 1. apríla 2009 vo večerných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ vo Vranove nad Topľou požiadaná o pomoc pri lokalizácii a likvidácii požiaru trávnatých porastov, krovín a lesného porastu v katastri obce Zamutov.  Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá sa po príchode na miesto zapojila do hasiacich prác spolu s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou, ktorá tam už zasahovala. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu. K zraneniam zasahujúcich príslušníkov nedošlo.
 
Požiar
Dňa 1. apríla 2009 vo večerných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru trávnatých porastov a krovín v katastri obce Ladomírov v okrese Snina. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá po príchode na miesto spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny, ktorá tu už zasahovala. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila naspäť na základňu. K zraneniam zasahujúcich príslušníkov nedošlo.
 
Požiar
Dňa 1. apríla 2009 v popoludňajších hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru trávnatých porastov v katastri obce Ptičie miestna časť Podskalka, v tesnej blízkosti lesa. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá po príchode na miesto spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 1. apríla 2009 predpoludním bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ
v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru trávnatých porastov a krovín v katastri obce Pčolinné. Na miesto bola vyslaná jednotka, ktorá sa po príchode na miesto peši presunula k horiacim porastom a podieľala sa na ich hasení spolu s hasičskou jednotkou zo Sniny, ktorá tam už zasahovala. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 28. marca 2009 v ranných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru drevovýroby firmy B+G v obci Belá nad Cirochou. Na miesto udalosti bola vyslaná cisternová striekačka s posádkou. Po príchode na miesto zásahu príslušníci Zb HaZZ v Humennom pomáhali hasičskej jednotke zo Sniny, ktorá tam už zasahovala. Jednotka Zb HaZZ v Humennom pomáhala s hasením pomocou vodných prúdov a vykonávala diaľkovú dopravu vody. Po uhasení požiaru sa podieľala na rozoberaní konštrukcie strechy. Po skončení činností sa jednotka vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 23. marca 2009 v neskorých večerných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru drevovýroby v Snine. Na miesto bola vyslaná cisternová striekačka s posádkou. Po príchode na miesto zásahu príslušníci Zb HaZZ v Humennom pomáhali hasičskej jednotke zo Sniny, ktorá tam už zasahovala. Pomocou vodných prúdov hasili požiar a zároveň pomáhali s premiestňovaním výrobkov na voľné priestranstvo, kde ich následne ochladzovali. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 17. marca 2009 v skorých ranných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS OR HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri lokalizácii a likvidácii požiaru ktorý vznikol v zábavnom a reštauračnom zariadení, ktoré sa nachádzalo v priestoroch športovej haly v Snine. Na miesto bola okamžite vyslaná cisternová striekačka s posádkou. Po príchode na miesto jednotka spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny, ktorá tam už zasahovala. S použitím autonómnych dýchacích prístrojov a pomocou vodného prúdu sa podieľala na likvidácii požiaru. Následne rozoberala ohňom zasiahnutú strechu. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu. K zraneniam osôb nedošlo.
 
Technický zásah
Dňa 5. marca 2009 predpoludním bola brigáda prostredníctvom OS Prezídia HaZZ v Bratislave požiadaná o pomoc pri dopravnej nehode ktorá sa stala na diaľničnom úseku medzi Prešovom a Košicami. Havarované vozidlo MB Vario zostalo po dopravnej nehode prevrátené na boku a tvorilo prekážku v cestnej komunikácii. Na miesto bol vyslaný žeriav Liebherr s posádkou. Príchode na miesto jednotka havarovaný  automobil obrátila späť na kolesá a následne sa vrátila na základňu.
 
Technický zásah

Dňa 29. januára 2009 predpoludním bola brigáda prostredníctvom OS KR HaZZ v Košiciach požiadaná o pomoc pri záchrane dvoch potápačov, ktorí v katastri obce Ižkovce vošli do plynového potrubia s priemerom cca 120 cm, kde mali z vnútornej strany vykonávať jeho kontrolu, avšak z neznámych príčin už 2 hodiny o sebe nedali vedieť. Keďže podľa prvých informácií bolo miesto čiastočne zaplavené vodou, na miesto bola vyslaná potápačská skupina. Po príchode na miesto a zistení potrebných údajov sa potápači Zb HaZZ v Humennom vystrojili a aj s rezervnými vzduchovými fľašami vošli do potrubia. Medzitým bola zo záchrannej brigády na miesto vyslaná ďalšia potápačská skupina, ktorá mala v prípade potreby za úlohu striedať prvú skupinu. Počas doby strávenej v potrubí používali zasahujúci potápači nepretržite dýchacie prístroje. Po preskúmaní potrubia v dĺžke približne 250 - 300 metrov našli zasahujúci príslušníci dve nehybné telá, ktoré už nejavili známky života. Pretože v danej chvíli už ani s použitím rezervných fliaš nebolo možné začať vyslobodzovať nájdené telá, vrátili sa späť a upovedomili ostatných. Vyslobodzovacie práce komplikovala skutočnosť, že potrubie neviedlo stále vodorovne. Podľa prvých odhadov smerovalo potrubie asi po 15 metroch vodorovného smeru smerom nadol pod koryto rieky Laborec pod uhlom asi 40 stupňov v dĺžke 10 m, ďalej viedlo rovnobežne s korytom rieky v dĺžke asi 100 m (táto časť bola čiastočne zaplavená) a nasledovalo stúpanie v dĺžke 10 m pod uhlom asi 40 stupňov a následne potrubie viedlo vodorovne ďalej. Práve v tejto časti boli nájdené telá nezvestných. Pre zvýšenú záťaž pri pohybe v zúženom priestore bolo potrebné aby sa zasahujúci vybavili väčším počtom vzduchových fliaš. Po vystriedaní zasahujúcich potápačov sa pokračovalo v činnosti. Príslušníci Zb HaZZ v Humennom spolupracovali s ostatnými jednotkami HaZZ, ktoré boli taktiež na mieste zásahu. Telá obidvoch osôb sa z potrubia podarilo vytiahnuť za spolupráce zasahujúcich jednotiek až vo večerných hodinách. 
 
Technický zásah
Dňa 22. januára 2009 v popoludňajších hodinách bola na základe požiadavky OS Prezídia HaZZ v Bratislave zo Zb HaZZ v Humennom vyslaná pyrotechnická skupina na pomoc pri odstraňovaní ľadových bariér na rieke Hron v obci Kozárovce a na vodnej nádrži Veľké Kozmálovce pri obci Tlmače. Po príchode na miesto zásahu začali s vyhľadávaním vhodných miest na kladenie náloží a čakali na pokyn k začatiu odstrelov. S odstrelmi sa začalo 24. januára. Jednotka Zb HaZZ v Humennom v spolupráci s pyrotechnikmi Policajného zboru vykonávala trhanie ľadu pomocou výbušnín pri železničnom moste v obci Kozárovce a pokračovala smerom nadol k obci Tlmače. Výbušniny sa ukladali ručne z mosta a neskôr ich na ľad zhadzovali aj z vrtuľníka. Celkovo bolo vykonaných 20 odstrelov, ktoré postupne uvoľnili koryto rieky. Jednotka sa následne vrátila na základňu.
 
Požiar
Dňa 8. januára 2009 v dopoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom prostredníctvom OS OR HaZZ vo Vranove nad Topľou požiadaná o pomoc pri likvidácii požiaru hotela v rekreačnej oblasti Dobrá na Domaši. Na miesto bola okamžite vyslaná jednotka s technikou a po príchode na miesto zásahu začala spolupracovať s jednotkou OR HaZZ z Vranova nad Topľou, ktorá tu už zasahovala. Jednotka Zb HaZZ v Humennom začala hasiace práce na I. poschodí a lokalizovala požiar. Po asi 45 minútach bol požiar na I. poschodí zlikvidovaný a jednotka sa presunula na II. poschodie. Požiar na II. poschodí však veľmi zosilnel, v dôsledku čoho začali padať časti stropu. Všetci zasahujúci sa preto presunuli o poschodie nižšie a po niekoľkých minútach opustili budovu. Hasenie ďalej pokračovalo z vonkajších strán objektu cez okná a z výškovej plošiny. Požiar nabral na intenzite a padajúce horiace úlomky strechy a balkónov neumožnili uskutočňovať hasiace práce z príliš blízkej vzdialenosti. Bolo potrebné strhnúť strešnú konštrukciu, a preto bol z brigády na miesto vyslaný autožeriav AV-15, pomocou ktorého sa podarilo strhnúť strešnú konštrukciu. Následne sa pokračovalo s rozoberaním požiaroviska a likvidáciou požiaru. Počas zásahu náš cisternový automobil CAS-32 deväť krát vykonal diaľkovú dopravu vody z okolitých obcí. Vo večerných hodinách sa jednotka Zb HaZZ v Humennom vrátila na základňu. Na mieste ostali príslušníci jednotky z Vranova nad Topľou. Celkovo sa na tomto zásahu zúčastnilo 13 príslušníkov Zb HaZZ v Humennom.
 
Technický zásah

Dňa 2. januára 2009 v ranných hodinách bola brigáda prostredníctvom OS KR HaZZ v Prešove požiadaná o poskytnutie pomoci pri vyslobodzovaní havarovaného terénneho motorového vozidla Mercedes, ktoré v obci Ulič z neznámych príčin zišlo z vozovky, prerazilo oplotenie rodinného domu a zostalo zakliesnené v betónovej časti oplotenia. Na miesto bola vyslaná jednotka s technikou, ktorá pomocou žeriavu Liebherr automobil vyslobodila a preložila na vozovku. Jednotka sa následne vrátila na základňu.