Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Zásahová činnosť 2012

Cvičenie
Dňa 31. 12. 2012 bolo na Zb HaZZ v Humennom vykonané požiarno-taktické cvičenie zamerané na likvidáciu požiaru v obytnej budove.

Technický zásah
Dňa 28. 12. 2012 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri odstraňovaní uniknutého ropného produktu v chatovej oblasti Nová Kelča v okrese Vranov nad Topľou. Išlo o mazut uniknutý z kotolne chaty do okolia chaty. Vyslaná jednotka zabezpečila pomoc pri odstraňovaní uniknutej látky a následnú dekontamináciu zasiahnutej cestnej komunikácie. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 21. 12. 2012 vo večerných hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o prevoz nájdenej neznámej látky z obce Michalovce na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach.  Bola vyslaná jednotka chemikov, ktorá vykonala požadovaný prevoz a následne sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 4. 12. 2012 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila v rieke Latorica v obci Ptrukša v okrese Michalovce. Vyhľadávanie pokračovalo aj 5. 12. 2012. Nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť.

Technický zásah
Dňa 24. 11. 2012 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Čičava v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vytiahla zapadnutý autobus na cestnú komunikáciu. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 14. 11. 2012 v dopoludňajších hodinách bola Záchranná brigáda HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila v rieke Olšava v obci Bohdanovce v okrese Košice - okolie. Nezvestnú osobu sa potápačom nepodarilo nájsť.

Technický zásah
Dňa 2. 11. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kurimany v okrese Levoča vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky zasahovala pri spadnutom moste vo výstavbe na úseku diaľnice Levoča – Spišská nová Ves. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 27. 10. 2012 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hencovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vyslobodila havarované nákladné vozidlo. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenia
V dňoch 11., 18. a 22. 10. 2012 sa v priestoroch Záchrannej brigády HaZZ v Humennom uskutočnili požiarno-taktické cvičenia zamerané na činnosť hasičských družstiev. Ciele cvičení boli splnené.

Technický zásah
Dňa 20. 9. 2012 v ranných hodinách bola Záchranná brigáda HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila v rieke v obci Kechnec v okrese Košice - okolie. Na miesto bolo vyslané potápačské družstvo, ktoré nezvestnú osobu našlo utopenú a odovzdalo ju privolanému lekárovi.

Požiar
Dňa 17. 9. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k požiaru budovy skladu v areáli Chemes a.s v obci Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom a ZHÚ Chemes a.s.

Technický zásah
Dňa 13. 9. 2012 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k obchodnému centru Tesco v obci Humenné vyslaná zásahová jednotka ktorá pomocou techniky vyslobodila uviaznutý hasičský automobil. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 2. 9. 2012 vo večerných hodinách bola k požiaru rodinného domu zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Tušice v okrese Michalovce vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR Ha ZZ v Michalovciach.

Technický zásah
Dňa 23. 8. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na ulicu Družstevná v obci Humenné vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vyslobodila dve havarované nákladné vozidla. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 22. 8. 2012 v skorých ranných hodinách bola k požiaru budovy pre skladovanie poľnohospodárskych produktov zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vyšný Hrušov v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.

Požiar
Dňa 19. 8. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru skládky odpadov zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Husák v okrese Sobrance vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR Ha ZZ v Michalovciach.

Technický zásah
Dňa 10. 8. 2012 v dopoludňajších hodinách bola Záchranná brigáda HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila v rybníku Janík v okrese Košice – okolie. Nezvestnú osobu potápačské družstvo našlo utopenú a následne ju odovzdalo privolanému lekárovi.

Technický zásah
Dňa 30. 7. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Snina vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vyslobodila havarované nákladné vozidlo Liaz s prívesom. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 26. 7. 2012 v ranných hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Vyšné Nemecké v okrese Sobrance na žiadosť polície vyslaná zásahová jednotka. Na štátnej hranici pomocou techniky vykonávala výkopové práce v súvislosti s predchádzajúcim odhalením nelegálneho tunela medzi Slovenskom a Ukrajinou. Po ukončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 25. 7. 2012 v nočných hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Kamenica nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. V obci došlo počas búrky k popadaniu stromov na štátnu cestu. Jednotka z cesty popadané stromy odstránila a vrátila sa na základňu.

Požiar
Dňa 25. 7. 2012 vo večerných hodinách bola k požiaru rodinného domu zo Zb HaZZ v Humennom do obce Oľka v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR Ha ZZ v Humennom.

Technický zásah
Dňa 8. 7. 2012 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava v oblasti Kaluža v okrese Michalovce. Hľadanie pokračovalo aj 9. 7. a 10. 7. 2012. Nezvestnú osobu sa potápačom nepodarilo nájsť.

Technický zásah
Dňa 6. 7. 2012 v poobedňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila vo vodnej nádrži Domaša v oblasti Valkov v okrese Stropkov. Potápačskému družstvu sa nezvestnú osobu do večerných hodín nepodarilo nájsť. Hľadanie pokračovalo aj 7. 8. a 8. 8. 2012. Až 8.8. sa potápačskému družstvu podarilo nájsť nezvestnú osobu. Utopená osoba bola odovzdaná privolanému lekárovi.

Cvičenie
Dňa 2. 7. 2012 v dopoludňajších hodinách sa vo Vranove nad Topľou konalo požiarno-taktické cvičenie. Jednotka Zb HaZZ v Humennom tam spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou. Ciele cvičenia boli splnené.

Technický zásah
Dňa 24. 6. 2012 v popoludňajších hodinách bola Zb HaZZ v Humennom požiadaná o pomoc pri vyhľadávaní nezvestnej osoby, ktorá sa pravdepodobne utopila v rieke v obci Vranov nad Topľou. Na miesto bolo vyslané potápačské družstvo, ktoré nezvestnú osobu našlo utopenú a odovzdalo ju privolanému lekárovi.

Technický zásah
Dňa 16. 6. 2012 v nočných hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Juskova Voľa v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka. V obci došlo k prevráteniu autobusu. Pomocou autožeriavu bol autobus vytiahnutý z priekopy a umiestnený na cestnú komunikáciu.

Technický zásah
Dňa 14. 6. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Tibava v okrese Sobrance vyslaná jednotka. V obci došlo k prevráteniu osobného motorového vozidla Mercedes. Pomocou autožeriavu bolo vozidlo postavené na cestnú komunikáciu.

Technický zásah
Dňa 11. 6. 2012 v popoludňajších hodinách bola k zaplaveným pivničným priestorom zo Zb HaZZ v Humennom do obce Gruzovce v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zasahovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.

Technický zásah
Dňa 10. 6. 2012 v skorých ranných hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Slovenská Volová okres Humenné vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou autožeriavu vykonala vytiahnutie prevráteného osobného motorového vozidla z priekopy na cestnú komunikáciu.

Technický zásah
Dňa 8. 6. 2012 v nočných hodinách bolo zo Zb HaZZ v Humennom k vodnej nádrži Domaša do oblasti Valkov v okrese Stropkov vyslané potápačské družstvo. V spolupráci s jednotkou OR HaZZ v Stropkove bol vytiahnutý vrak potopeného vozidla.

Technický zásah
Dňa 23. 5. 2012 v poludňajších hodinách bola do obce Vyšný Žipov v okrese Vranov nad Topľou vyslaná jednotka. Na strechu rodinného tomu tam spadol strom. Zásahová jednotka zo Zb HaZZ v Humennom na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou.

Technický zásah
Dňa 1. 5. 2012 v dopoludňajších hodinách bolo zo Zb HaZZ v Humennom vyslané potápačské družstvo k vodnej nádrži Palcmanská Masa. Pod vodnou hladinou sa tam nachádzalo havarované vozidlo. Vozidlo bolo pomocou navíjacieho zariadenia vytiahnuté.

Požiar
Dňa 29. 4. 2012 v ranných hodinách bola k požiaru lesného porastu zo Zb HaZZ v Humennom do obce Nižná Boca v okrese Liptovský Mikuláš vyslaná zásahová jednotka. Na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Žiline.

Cvičenie
Dňa 20. 4. 2012 v popoludňajších hodinách sa v priestoroch Zb HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie zamerané na činnosť lezeckej jednotky na trenažéri Jakub. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 19. 4. 2012 v popoludňajších hodinách sa v priestoroch Zb HaZZ v Humennom uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie zamerané na činnosť lezeckej jednotky na trenažéri Jakub. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 4. 4. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru krovín a trávnatých porastov zo Zb HaZZ v Humennom do obce Hanušovce nad Topľou v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou.

Požiar
Dňa 28. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru lesného porastu zo Zb HaZZ v Humennom do obce Kamienka v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.

Požiar
Dňa 28. 3. 2012 v dopoludňajších hodinách bola k požiaru krovín a trávnatých porastov zo Zb HaZZ v Humennom do obce Brekov v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.

Požiar
Dňa 27. 3. 2012 v neskorých večerných hodinách bola k požiaru rodinného domu zo Zb HaZZ v Humennom do obce Hencovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou.

Požiar
Dňa 26. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru trávnatých porastov a krovín zo Zb HaZZ v Humennom do obce Vechec v okrese Vranov nad Topľou vyslaná zásahová jednotka. Na mieste zásahu spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou.

Požiar
Dňa 26. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru trávnatých porastov a krovín zo Zb HaZZ v Humennom do osady Podskalka v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 26. 3. 2012 v dopoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Jovice v okrese Rožňava vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou autožeriavu vyslobodzovala na bok prevrátené nákladné vozidlo.

Požiar
Dňa 26. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola k požiaru trávnatých porastov a krovín zo Zb HaZZ v Humennom do obce Myslina v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 24. 3. 2012 vo večerných hodinách bola z brigády do obce Naciná Ves v okrese Michalovce vyslaná jednotka, ktorá sa v spolupráci s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Michalovciach podieľala na likvidácii požiaru miestnej pekárne. Požiar bol úspešne zlikvidovaný a jednotka sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 24. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do oblasti obce Jasenovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná jednotka, ktorá sa v spolupráci s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou podieľala na likvidácii požiaru trávnatých porastov a krovín. Okrem automobilovej techniky sa na hasenie používali aj gemfo vaky. Požiar bol úspešne zlikvidovaný a jednotka sa vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 18. 3. 2012 v popoludňajších hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do oblasti obce Banské v okrese Vranov nad Topľou vyslaná jednotka, ktorá sa v spolupráci s hasičskou jednotkou z Vranova nad Topľou podieľala na likvidácii požiaru trávnatých porastov a krovín, ktorý sa rozšíril do lesného porastu. Okrem automobilovej techniky sa na hasenie používali aj gemfo vaky. Požiar bol úspešne zlikvidovaný a jednotka sa vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 12. 3. 2012 v dopoludňajších hodinách bola do obce Krásnohorské Podhradie vyslaná jednotka 10 príslušníkov, ktorí na hrade Krásna Hôrka pomocou lezeckej techniky vykonávali odstraňovanie nebezpečných predmetov ohrozujúcich ľudí pádom z výšky. Práce prebiehali aj nasledujúce dva dni.

Požiar
Dňa 10. 3. 2012 v popoludňajších hodinách boli zo Zb HaZZ v Humennom do obce Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava vyslané zásahové jednotky na pomoc pri hasení požiaru hradu Krásna Hôrka. Jednotky po príchode na miesto zásahu spolupracovali s ostatnými prítomnými jednotkami.

Technický zásah
Dňa 25. 2. 2012 vo večerných hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do povodia rieky Kysuca v okrese Žilina vyslaná zásahová jednotka pyrotechnikov. Jednotka počas nasledujúcich 4 dní vykonávala monitorovanie a podľa potreby v spolupráci s PZ SR aj odstrel ľadových bariér na rieke.

Technický zásah
Dňa 25. 2. 2012 v ranných hodinách bola do obce Stakčínska Roztoka v okrese Snina vyslaná jednotka. Pomocou techniky z miestneho toku odstraňovala ľadové kryhy, ktoré tvorili prekážky a spôsobili vylievanie vody z koryta. Ľadové kryhy boli činnosťou jednotky odstránené.

Technický zásah
Dňa 19. 2. 2012 v ranných hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Brekov v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vykonala vytiahnutie zapadnutého autobusu na cestnú komunikáciu.

Technický zásah
Dňa 9. 2. 2012 v dopoludňajších hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Bánovce nad Ondavou v okrese Michalovce vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky do večerných hodín vykonávala odstraňovanie snehových bariér z cestných komunikácií.

Technický zásah
Dňa 7. 2. 2012 v popoludňajších hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do okresu Michalovce vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou techniky vykonávala odstraňovanie snehových závejov, ktoré vznikali v dôsledku predchádzajúceho sneženia a silného vetra na cestných komunikáciách. Odstraňovanie snehových závejov bolo vykonávané v obciach Malčice, Markovce, Petríkovce, Hradištská Moľva, Bánovce nad Ondavou. Zásah trval 24 hodín.

Technický zásah
Dňa 5. 2. 2012 v ranných hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Oľšikov v okrese Medzilaborce vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou T-815 zabezpečila vyslobodenie vozidla Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, ktoré uviazlo v priekope.

Technický zásah
Dňa 5. 2. 2012 v ranných hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Porúbka v okrese Humenné vyslaná zásahová jednotka, ktorá pomocou autožeriavu zabezpečila vyslobodenie vozidla Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, ktoré zapadlo do snehového záveja.

Technický zásah
Dňa 30. 1. 2012 v dopoludňajších hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Trebišov vyslaná chemická jednotka, ktorá zabezpečila prevoz nájdenej neznámej látky na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach.

Technický zásah
Dňa 15. 1. 2012 v popoludňajších hodinách bola bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Krásny Brod vyslaná jednotka, ktorá pomocou autožeriavu a ťahača vykonala vyslobodenie havarovaného nákladného vozidla z potoka.

Technický zásah
Dňa 5. 1. 2012 vo večerných hodinách bola zo Zb HaZZ v Humennom do obce Snina vyslaná jednotka s autožeriavom, kde zabezpečila odstránenie stromu spadnutého na strechu kaviarne.