Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Zásahová činnosť 2014

Požiar
Dňa 29. 12. 2014 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Snina na ulicu Petra Jilemnického vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru hospodárskej budovy spojenej s rodinným domom. Na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami zo Sniny a z Humenného. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 18. 12. 2014 sa príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnili taktického cvičenia vykonaného v priestoroch záchrannej brigády. Námetom cvičenia bol zásah pri dopravnej nehode cisternového vozidla s ropnými produktmi. Ciele cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 09. 12. 2014 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Udavské v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru výrobnej haly drevovýroby. Na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Dopravná nehoda
Dňa 09. 12. 2014 hodinu po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Myslina v okrese Humenné vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodzovaní prevráteného prívesu nákladného auta. Príves bol prevrátený na štátnej ceste a spolu s rozsypaným nákladom ťažkých železných profilov tvoril prekážku v cestnej doprave. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Pomocou autožeriavu bol rozsypaný náklad odstránený z cestnej komunikácie a príves bol postavený na kolesá. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 08. 12. 2014 krátko po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jasenov v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii rozsiahleho požiaru dvoch hospodárskych budov v tesnej blízkosti rodinného domu. Na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Dopravná nehoda
Dňa 05. 12. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Zemplínske Hámre v okrese Snina vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodení havarovaného vozidla z riečiska miestneho potoka. Na mieste spolupracovala s jednotkou z hasičskej stanice zo Sniny. Vozidlo bolo pomocou autožeriavu vyslobodené a odovzdané majiteľovi. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 11. 2014 v poludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Stakčín v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru kvapalín vytečených zo stojacich veľkokapacitných kovových nádrží v priestore súkromnej firmy. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného a Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 16. 11. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Nižná Jablonka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru senníka. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Cvičenia
V dňoch 05., 06. a 07. 11. 2014 boli u príslušníkov Záchrannej brigády HaZZ v Humennom vykonané previerkové cvičenia. Preverovala sa pripravenosť príslušníkov k záchrane osôb z prostriedkov hromadnej dopravy pri podozrení na nebezpečnú nákazu. Zadané úlohy boli splnené.

Cvičenie
Dňa 26. 10. 2014 sa príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnili taktického cvičenia vykonaného v priestoroch záchrannej brigády. Precvičovalo sa vykonávanie dekontaminácie osôb pomocou dekontaminačnej sprchy pri možnom styku s infekčnou nákazou. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 24. 10. 2014 sa príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnili taktického cvičenia vykonaného v priestoroch záchrannej brigády. Simulovalo sa hasenie požiaru v hale výrobného podniku so silným zadymením. Ciele cvičenia boli splnené.

Cvičenie
Dňa 23. 10. 2014 sa príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnili taktického cvičenia v priestore hraničného priechodu Vyšné Nemecké. Cvičenia sa okrem ďalších jednotiek Integrovaného záchranného systému zúčastnila aj hasičská jednotka OR HaZZ v Michalovciach. Cieľom cvičenia bolo zosúladenie činností pri príjme a dekontaminácii zasiahnutých osôb prichádzajúcich na naše územie cez hraničný priechod. Ciele cvičenia boli splnené. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Cvičenie
Dňa 22. 10. 2014 sa príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Humennom zúčastnili rozsiahleho taktického cvičenia v obci Strážske v okrese Michalovce. Pri cvičení bol vytvorený riadiaci štáb. Cvičenia sa okrem iných jednotiek IZS zúčastnili hasičské jednotky z hasičských staníc Michalovce, Veľké Kapušany, Sobrance, Košice, Čaňa, Trebišov, Kráľovský Chlmec. Cieľom cvičenia bolo prehĺbenie schopností veliteľov jednotiek pri nasadzovaní jednotiek a ich riadení v súčinnosti so závodným hasičským útvarom v priemyselných objektoch pri úniku nebezpečných látok. Ciele cvičenia boli splnené. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 21. 10. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Brestov v okrese Humenné vyslaná potápačská jednotka za účelom pomoci pri uvoľňovaní upchatej priepuste na rybníku. Hrozilo pretečenie vody bez breh rybníka. Potápači priepust uvoľnili a následne sa vrátili na základňu.

Požiar
Dňa 17. 10. 2014 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Modra nad Cirochou v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru kôlne a prístrešku pri rodinnom dome. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 15. 10. 2014 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Štefanovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Vranova nad Topľou, Humenného a Holčíkoviec. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 13. 10. 2014 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Porúbka v okrese Humenné vyslaná jednotka za účelom pomoci pri hľadaní nezvestnej osoby v katastrálnom území obce. Jednotka spolupracovala s príslušníkmi policajného zboru. Bola prehľadaná chatová oblasť Bystrá a následne bol prehľadávaný les v katastrálnom území obce Porúbka. Počas pátracej akcie bola nezvestná osoba nájdená bez známok života v lese a bola odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 10. 10. 2014 v neskorých popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Petrovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení rozsiahleho požiaru skládky komunálneho odpadu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Vranova nad Topľou a z Hanušoviec nad Topľou. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 02. 09. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru záhradnej chatky. Na mieste už zasahovala jednotka OR HaZZ v Humennom. Po príjazde na miesto a priebežnom vyhodnotení situácie veliteľom zásahu bola jednotka odoslaná späť na základňu.

Požiar
Dňa 25. 08. 2014 v neskorých popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kochanovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru hospodárskej budovy. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
V dňa 20. 08. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Porúbka v okrese Humenné vyslaná jednotka za účelom vyslobodenia vodiča z havarovaného nákladného motorového vozidla. Jednotka na mieste spolupracovala so zasahujúcou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Pomocou autožeriavu bolo vozidlo nadvihnuté a následne bol z vozidla vyslobodený zranený vodič. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
V dňa 18. 08. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Košice vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo zo splavu na jazere vyslobodiť utopenú osobu. Z dôvodu vysokej miery nebezpečenstva nebolo možné zasahovať pod vodou. Záchrana sa preto vykonávala z člna. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Košíc. Utopená osoba bola dopravená na breh a následne odovzdaná privolanému lekárovi. Jednotka sa po skončení činností vrátila na základňu.

Technický zásah
V dňa 09. 08. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Beňatina v okrese Sobrance vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo v zatopenom kameňolome vyhľadávať nezvestnú osobu. Nezvestnú osobu potápači našli utopenú a do príchodu lekára ju odovzdali na mieste prítomnej policajnej hliadke. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 04. 08. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ohradzany v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru trávy a suchej slamy po žatve. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po skončení hasebných prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 03. 08. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Sačurov v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení rozsiahleho požiaru strniska na poli. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
V dňoch 28. 07. a 29. 07. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Vyšný Kazimír v okrese Vranov nad Topľou vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo v miestnom rybníku vyhľadávať nezvestnú osobu. Napriek celodennej nepretržitej práci potápačskej jednotky sa to prvý deň nepodarilo a jednotka sa večer vrátila na základňu. Práce následne pokračovali druhý deň. Druhý deň v dopoludňajších hodinách bola nezvestná utopená osoba spozorovaná na hladine rybníka. Potápači z jednotky telo osoby dopravili k brehu a odovzdali privolenému lekárovi a polícii. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 27. 07. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na Hrnčiarsku ulicu v obci Humenné vyslaná jednotka za účelom odčerpania vody zo zaplavených pivničných priestorov obytného domu. K zaplaveniu došlo počas prívalového dažďa. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 27. 07. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na Nemocničnú ulicu v Humennom vyslaná jednotka za účelom odstránenia spadnutého stromu tvoriaceho prekážku v cestnej doprave. Strom spadol počas búrky. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 27. 07. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Petrovce nad Laborcom v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru slamy na poli. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Michalovciach. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 24. 07. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Gruzovce v okrese Humenné vyslaná jednotka za účelom odčerpávania vody zo zaplavených pivníc rodinných domov. K zaplaveniu došlo počas prívalového dažďa. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 24. 07. 2014 napoludnie bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ľubotín v okrese Stará Ľubovňa vyslaná jednotka potápačov. Jej úlohou bolo v miestnom rybníku podľa pokynov polície vykonávať vyhľadávanie predmetov. Po skončení činností sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 23. 07. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jasenov v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru transformátorovej stanice. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 17. 07. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Majerovce v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru obilia na poli. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 08. 07. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kamenica nad Cirochou vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 08. 07. 2014 bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Víťazovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri hasení požiaru strechy rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 08. 07. 2014 v skorých ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Michalovce vyslaná hasičská jednotka. Jej úlohou bolo spolupracovať s jednotkou OR HaZZ v Michalovciach pri likvidácii požiaru strechy historickej budovy. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 04. 07. 2014 krátko po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na Jasenovskú ulicu v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru záhradnej chatky umiestnenej pri rodinnom dome. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 28. 06. 2014 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Klenová v okrese Snina vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou zo Sniny. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 24. 06. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k Bukoveckému jazeru v okrese Košice vyslaná jednotka potápačov za účelom vyhľadania utopeného motora z člna na dne vodnej nádrže. Jednotka potápačov stratený motor na dne nádrže vyhľadala a odovzdala oprávnenej osobe. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 24. 06. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Humenné vyslaná jednotka za účelom pomoci pri zamorení studne a miestneho potoka neznámou bielou látkou. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Bol vykonaný odber látky a jej odoslanie na ďalšiu analýzu. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Previerkové cvičenie
V dňoch 23. 06., 24. 06. a 01.07. 2014 v dopoludňajších hodinách sa na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom uskutočnili previerkové cvičenia slúžiacich zmien. Cvičenia bolo zamerané na dekontamináciu zamorenej automobilovej techniky a osôb.

Technický zásah
Dňa 22. 06. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Kokošovce v okrese Prešov vyslaná jednotka potápačov za účelom pomoci pri pátraní po nezvestnej osobe v miestnej vodnej nádrži. Osoba nebola jednotkou do večerných hodín nájdená. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 06. 2014 v nočných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Podskalka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom likvidácie požiaru smetiska. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.  Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 19. 06. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri možnom požiari bytového domu. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom.  Prieskumom bolo zistené iba zadymenie bez požiaru. Príčinou bol pravdepodobne elektrický skrat. Majiteľ bytu bol upozornený na potrebnú výmenu elektoinštalácie. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 10. 06. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Žabany v okrese Michalovce vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru haly na chov hydiny. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z Michaloviec. Po ukončení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 02. 06. 2014 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Koškovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka za účelom pomoci pri likvidácii požiaru veľkokapacitného kontajnera s plastickými látkami. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 31. 05. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k vodnej nádrži Starina v okrese Snina vyslaná jednotka za účelom pomoci pri vyslobodení prevráteného havarovaného motorového vozidla z brehu rieky vtekajúcej do vodnej nádrže Starina. Pomocou autožeriavu bolo vozidlo vyslobodené a položené pri ceste. Jednotka sa následne vrátila na základňu.    

Technický zásah
Dňa 28. 05. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hunkovce v okrese Svidník vyslaná jednotka za účelom odstránenia nájdenej nevybuchnutej leteckej bomby z II. sv. vojny z miestneho potoka. Činnosti boli vykonávané za asistencie polície. Letecká bomba bola naložená do vozidla polície a odvezená na likvidáciu. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 21. 05. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Porúbka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka na pomoc pri hasení požiaru motorového vozidla. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 16. 05. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Sačurov v okrese Vranov nad Topľou vyslaná jednotka za účelom odstraňovania naplavenín z rieky Topľa pri moste v obci Sačurov. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou. Po skončení prác sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 15. 05. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na územie obcí Kežmarok a Poprad vyslaná jednotka s plávajúcim transportérom PTS-10. Úlohou jednotky bolo vykonávať monitorovanie povodňovej situácie v uvedených okresoch a v prípade potreby vykonať zásah. K zhoršeniu povodňovej situácie nedošlo a jednotka sa preto vo večerných hodinách vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 14. 05. 2014 krátko po polnoci bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Stakčín vyslaná hasičská jednotka na pomoc pri hasení požiaru rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s hasičskými jednotkami z Humenného, Sniny a Medzilaboriec. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Taktické cvičenie
Dňa 27. 04. 2014 v dopoludňajších hodinách bolo u slúžiacej zmeny nariadené vykonanie taktického cvičenia zameraného na vyslobodzovanie osôb z budov poškodených zosuvom pôdy. Úlohy cvičenia boli splnené.

Taktické cvičenie
Dňa 23. 04. 2014 v popoludňajších hodinách bolo u slúžiacej zmeny nariadené vykonanie taktického cvičenia zameraného na vyslobodzovanie osôb z havarovaných vozidiel pomocou hydraulického náradia. Úlohy cvičenia boli splnené.

Taktické cvičenie
Dňa 22. 04. 2014 v dopoludňajších hodinách bolo u slúžiacej zmeny nariadené vykonanie taktického cvičenia zameraného na likvidáciu požiaru v obytnej budove. Úlohy cvičenia boli splnené.

Požiar
Dňa 12. 04. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom na Tolstého ulicu v Humennom vyslaná hasičská jednotka na pomoc pri hasení požiaru veľkokapacitného kontajnera v blízkosti zaparkovaných motorových vozidiel. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 10. 04. 2014 v dopoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Roškovce vyslaná jednotka na pomoc pri vyslobodzovaní na ceste skríženého kamiónu, ktorý tvoril prekážku v cestnej doprave v obidvoch smeroch. Vozidlo bolo jednotkou umiestnené na okraj cesty. Jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 07. 04. 2014 v poludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Hažín nad Cirochou vyslaná hasičská jednotka na pomoc pri likvidácii požiaru rodinného domu. Jednotka na mieste spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 01. 04. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k rieke Laborec v obci Humenné vyslaná jednotka, ktorá pomáhala jednotke OR HaZZ v Humennom pri likvidácii úniku hydraulického oleja zo stavidiel na hrádzi.

Požiar
Dňa 31. 03. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Jasenov v okrese Humenné k požiaru trávy a krovín vyslaná hasičská jednotka. Na mieste udalosti spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 31. 03. 2014 vo večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do katastrálneho územia obce Nižné Ladičkovce v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka. Na mieste udalosti spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom pri likvidácii požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 29. 03. 2014 v neskorých večerných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom k požiaru skládky v obci Humenné vyslaná hasičská jednotka. Na mieste udalosti spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Požiar bol uhasený a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 24. 03. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do katastrálneho územia obce Porúbka v okrese Humenné vyslaná hasičská jednotka k požiaru trávnatého a krovinatého porastu. Na mieste udalosti spolupracovala s hasičskou jednotkou OR HaZZ v Humennom. Po uhasení požiaru sa jednotka vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 19. 03. 2014 v popoludňajších hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Ďurďoš v okrese Vranov nad Topľou vyslaná hasičská jednotka k havárii cisternového automobilu s neznámou látkou. Cisterna ostala po havárii prevrátená a vytekala z nej neznáma látka. Na mieste už zasahovali príslušníci HaZZ z Vranova nad Topľou, Hanušoviec nad Topľou, Giraltoviec a Prešova. Na miesto taktiež prišla spoločnosť na odťahovanie kamiónov – Česmad.  Úlohou hasičskej jednotky Záchrannej brigády HaZZ v Humennom bolo pomocou autožeriavu obrátiť cisternu na kolesá. To sa podarilo v spolupráci s vozidlami Česmad a všetkými zainteresovanými. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 11. 03. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do mestskej časti Čemerné v obci Vranov nad Topľou k požiaru opustenej haly vyslaná hasičská jednotka. Na mieste udalosti spolupracovala s jednotkou OR HaZZ vo Vranove nad Topľou. Zásah trval celé dopoludnie. Následne sa jednotka vrátila na základňu.

Požiar
Dňa 05. 03. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Myslina k požiaru skládky odpadu vyslaná hasičská jednotka. Na mieste udalosti spolupracovala s jednotkou OR HaZZ v Humennom. Požiar bol uhasený a jednotka sa následne vrátila na základňu.

Technický zásah
Dňa 04. 03. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Lada v okrese Prešov vyslaná chemická jednotka. Dôvodom bol nález neznámeho bieleho prášku rozsypaného na chodníku pred obecným úradom. Po príchode na miesto zásahu chemická jednotka prevzala zaistený prášok od hasičskej jednotky OR HaZZ v Prešove a v sprievode polície ho previezla na ďalšiu analýzu na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Následne sa jednotka vrátila na základňu. Neskoršia analýza vzoriek nepotvrdila nebezpečnosť látky.

Technický zásah
Dňa 27. 02. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom do obce Michalovce vyslaná chemická jednotka. Dôvodom bol nález neznámeho bieleho prášku na poliklinike na Námestí osloboditeľov. Chemická jednotka po príchode na miesto zásahu prevzala zaistený prášok od hasičskej jednotky OR HaZZ v Michalovciach a následne ho v sprievode polície previezla na ďalšiu analýzu na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Následne sa jednotka vrátila na základňu. Neskoršia analýza vzoriek nepotvrdila nebezpečnosť látky.

Technický zásah
Dňa 31. 01. 2014 v ranných hodinách bola zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom vyslaná hasičská jednotka, ktorej úlohou bolo z vodnej nádrže Zemplínska Šírava v oblasti Medvedia hora vyslobodiť havarované vozidlo. Jednotka na mieste zásahu spolupracovala s hasičskou jednotkou z OR HaZZ v Michalovciach. Pomocou autožeriavu bolo havarované vozidlo umiestnené na cestnú komunikáciu a následne naložené na vozidlo odťahovej služby. Po skončení zásahu sa jednotka vrátila na základňu.