Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

Dobrovoľní hasiči z Prešovského kraja dostali od ministerstva vnútra protipovodňové vozíky

14. 06. 2018

hasici-voziky -ilustr (1)

Ministerstvo vnútra SR začalo v júni s odovzdávaním protipovodňových vozíkov zástupcom dobrovoľných hasičských zborov.

Ministerka vnútra Denisa Saková, štátny tajomník rezortu vnútra Rudolf Urbanovič, prezident Hasičského a záchranného zboru SR Alexander Nejedlý a generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth odovzdali počas 7. a 8. júna 2018 protipovodňové vozíky v Žiline, v Spišskej Novej Vsi, v Prešove, v Humennom a v Moldave nad Bodvou.

Odovzdávanie vozíkov

Prevzalo si ich 189 zástupcov miest a obcí z Prešovského kraja z okresov Prešov, Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Poprad, Sabinov a Stará Ľubovňa. 

Odovzdávanie vozíkov

Z Košického kraja (z okresov Košice okolie, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica a Trebišov) bolo 92 zástupcov a 80 zástupcov mal na slávnostnom odovzdávaní Žilinský kraj, konkrétne okresy Žilina, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš a Martin.

Odovzdávanie vozíkov

Dobrovoľným hasičom vo všetkých krajoch Slovenskej republiky postupne odovzdáme takmer 800 protipovodňových vozíkov. Ich súčasťou je kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sada náradia.

Odovzdávanie vozíkov

Financie na kúpu protipovodňových vozíkov boli získané v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom Operačného programu Životné prostredie. Ministerstvo vnútra SR na projekte taktiež finančne participuje.

Odovzdávanie vozíkov

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz