Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. december 2023, sobota
 

Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi sme si pripomenuli zážitkovou konferenciou

19. 10. 2017

obchodovanie-ludmi- urbanovic-halcin-zazitkova-oktober2017-ilustr

Dom kultúry v Liptovskom Mikuláši bol v stredu 18. októbra 2017 dejiskom zážitkovej konferencie pri príležitosti Európskeho dňa proti obchodovaniu s ľuďmi. Práve v tento deň si v celej Európe už po jedenástykrát pripomíname závažnú problematiku, ktorou obchodovanie s ľuďmi nepochybne je.

Po obchode so zbraňami a drogami ide o ďalší typ výnosného zločinu, ktorému sa venujú organizované skupiny po celom svete. Nevyhýba sa ani Európskej únii, na Slovensku je obchodovanie s ľuďmi trestným činom proti slobode a ľudskej dôstojnosti.

Na zážitkovej konferencii v Liptovskom Mikuláši

„Ministerstvo vnútra venuje tejto problematike veľkú pozornosť. Dôkazom je aj séria zážitkových konferencií, ktorá vyvrcholila v Liptovskom Mikuláši práve v deň, keď si Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi pripomíname. Zriadené je Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality, ktoré, okrem iného, aj zbiera a spracúva dáta a vytvára štatistické informácie a analýzy. V rámci polície sa tejto oblasti kriminality venuje Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru," informoval štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič,ktorý je zároveň aj národným koordinátorom pre oblasť boja proti obchodovaniu s ľuďmi.

Na zážitkovej konferencii v Liptovskom Mikuláši

Zážitková konferencia sa v Liptovskom Mikuláši tešila veľkému záujmu približne 500 školákov. Sexuálne a pracovné vykorisťovanie, nútené žobranie či nútený sobáš – aj o týchto témach sa mladí ľudia dozvedeli prostredníctvom hraných scénok a poskytnutých informácií.

Na zážitkovej konferencii v Liptovskom Mikuláši

„Ďakujem Jozefovi Halcinovi, riaditeľovi Odboru prevencie kriminality Kancelárie ministra vnútra, za skutočne pútavú a na informácie veľmi bohatú zážitkovú konferenciu. Od pedagógov viem, že sa medzi žiakmi stretla so záujmom najmä kvôli pútavej forme spracovania. Osobne ma potešil aj veľký záujem o záverečný test. Troch najlepších sme ocenili vecnými cenami," poznamenal štátny tajomník Rudolf Urbanovič.

 Podrobnejšie informácie o problematike obchodovania s ľuďmi nájdete na webovom sídle MV SR: http://www.minv.sk/?informacne-centrum-na-boj-proti-obchodovaniu-s-ludmi-a-prevenciu-kriminality

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz