Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. január 2023, nedeľa
 

Minister vnútra Roman Mikulec sa po prvý raz zúčastnil zasadnutia rady pre mimovládne organizácie

22. 06. 2020

rada-treti-sektor-ilustr

Minister vnútra Roman Mikulec sa v pondelok 22. júna 2020  zúčastnil na 22. zasadnutí Rady vlády Slovenskej republiky pre mimovládne neziskové organizácie, ktorej predsedom sa stal nástupom do funkcie. Išlo o prvé zasadnutie Rady po viac ako šiestich mesiacoch – vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti s koronavírusom.

„Mimovládne neziskové organizácie sú neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti. Ich prínos, schopnosť rýchlo sa mobilizovať a byť nápomocnými aj v najvzdialenejších kútoch a najmenej viditeľných častiach Slovenska, sa prejavila aj počas pandémie koronavírusu. Členovia mimovládnych neziskových organizácií, ale aj jednotliví občania, dobrovoľne podali pomocnú ruku spoluobčanom, zdravotníkom, školám a krízovým zložkám štátu, za čo im úprimne ďakujem. Prínos občianskej spoločnosti nie je limitovaný len na časy krízy, mimovládne neziskové organizácie v mnohých oblastiach dlhodobo dopĺňajú služby verejného sektora," vyhlásil šéf rezortu vnútra.

Zasadnutie rady

Minister vnútra ubezpečil, že Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, ktorého aktivity v oblasti rozvoja občianskej spoločnosti a Iniciatívy pre otvorené vládnutie ministerstvo vnútra plne podporuje, je odborne pripravený pokračovať v témach transparentnosti, boja proti korupcii, participácii, ale aj v rozvoji mimovládnych neziskových organizácií a posilňovaní vzájomnej spolupráce medzi štátom a mimovládnymi neziskovými organizáciami.

Zároveň dodal, že mnohé z priorít spolupráce na najbližšie roky sú už jasne stanovené - či už je to príprava novej Koncepcie rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku do roku 2030, novelizácia zákona o dobrovoľníctve, participatívna príprava stratégie krízového riadenia, alebo iné dôležité strategické dokumenty, ktoré sú v kompetencii jednotlivých rezortov.     

Zasadnutie rady

„Budem veľmi rád, ak sa nám podarí nadviazať spoluprácu, ktorá bude reálna, konštruktívna a postavená na princípoch vzájomného rešpektu. Je pre mňa veľmi dôležité, aby sme našli účinný a funkčný kanál, pomocou ktorého dokážeme komunikovať priamo a spôsob, ako si vymeniť názory a postoje aj v prípade, že budú kritické. Pretože len tak sa posunieme vpred," dodal Roman Mikulec.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz