Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Ministerstvo vnútra pokračuje v obnove vozového parku: nové autá dostala hraničná a cudzinecká polícia

12. 12. 2022

vozidla-uhcp (4)

Celkom 27 nových vozidiel odovzdal Úradu hraničnej a cudzineckej polície minister vnútra SR Roman Mikulec v pondelok 12. decembra 2022.  Autá bude využívať polícia v Sobranciach a na hraničných priechodoch na vonkajšej hranici Schengenu.

Zmluvu na nákup vozidiel v hodnote 579 869 € eur uzatvorilo Ministerstvo vnútra SR 6. júla 2022 - ide  o jednotný typ vozidla Hyundai i30 kombi 1,5 T-Gdi, ktorý bol obstaraný na základe požiadaviek Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ SR.  Spolufinancovanie vo výške 75% z celkovej hodnoty nákupu bolo poskytnuté z prostriedkov Európskej únie - Fondu pre vnútornú bezpečnosť – Hranice a víza.

"Verím, že nové vozidlá budú prínosom nielen pre pracovníkov hraničnej polície, ale vo výsledku aj pre ochranu shengenského priestoru, ktorý je v dnešných časoch pod obrovským tlakom,”zdôraznil minister vnútra Roman Mikulec.

„Okrem samotných vozidiel sú v celkovej obstarávacej cene zahrnuté aj pravidelné servisné prehliadky a to na 5 rokov, resp. 150 000 km," povedal štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

Odovzdanie vozidiel

Policajné označenie na 12 vozidlách je v pôvodnom dizajne, keďže proces  verejného obstarávania začal ešte pred jeho zmenou. Ostatné vozidlá sú bez príslušnosti k Policajnému zboru SR v rôznych farbách. "Zimné pneumatiky na diskoch, tmavé fólie, svetelné a zvukové výstražné zariadenie spĺňajú požiadavky útvaru na zabezpečovanie činností súvisiacich s ochranou hranice,” uviedol riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ SR Robert Gucký.

Odovzdanie vozidiel

Priemerná cena jedného vozidla s príslušenstvom a servisnými prehliadkami je 21 476,62 eur s DPH.

Polícia dostane ďalšie vozidlá

Začiatkom roka 2023 ministerstvo vnútra očakáva dodávku 12 kusov SUV (Hyundai Tuscon) a 15 kusov offroad (Toyota Land Cruiser). V procese vyhodnocovania je tiež verejné obstarávanie na 9 kusov pick-upov, v štádiu podpisu zmluvy je 7 kusov pick-upov. Súčasne  rezort obstaráva 18 kusov štvorkoliek.

V zmysle Koncepčného plánu obnovy osobných vozidiel MV SR na roky 2022-2031 (PDF, 2 MB) ministerstvo aktuálne obstaráva 4 kusy pancierových vozidiel určených pre potreby Úradu ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií s balistickou ochranou VR9. "V rámci reformy polície plánujeme obstarať 150 ks vozidiel kategórie combi, 12 ks MPV, vozidlá kategória offroad a pick-up, ktoré budú určené pre základné útvary policajného zboru, útvary kynológie a pyrotechnikov,” povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Tomáš Oparty.

V rámci obnovy vozového parku plánuje rezort vnútra v roku 2023 taktiež obnovu vozidiel dopravnej polície. Pôjde o nákup výjazdových vozidiel k nehodám ako aj vysokorýchlostných vozidiel pre útvary dopravnej polície, diaľničné oddelenia a okresné útvary.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz