Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. november 2023, utorok
 

Od 10. novembra platí zmenený režim na vonkajších hraniciach Slovenskej republiky

12. 11. 2021

paragraf

Slovenská republika na svojich vonkajších hraniciach uplatňuje Odporúčanie Rady (EÚ) 2020/912 z 30. júna 2020 o dočasnom obmedzení ciest do EÚ, ktoré nie sú nevyhnutné a o možnom zrušení tohto obmedzenia v platnom znení. Vonkajšími hranicami sú pozemné hranice s Ukrajinou a lety z krajín mimo schengenského priestoru. Zmenou uvedeného odporúčania  schválenou 10. novembra 2021 boli zo zoznamu krajín, na ktoré sa odporúčanie nevzťahuje, vypustené Ukrajina a Singapur. 

Od 10. novembra 2021 sa teda  na vonkajších hraniciach Slovenskej republiky dočasne obmedzujú cesty do Európskej únie, ktoré nie sú nevyhnutné,  pre štátnych príslušníkov Ukrajiny (ako aj štátnych príslušníkov ďalších tretích krajín, ktoré nie sú v uvedené v zozname odporúčania).

Vstup cez vonkajšiu hranicu bude aj naďalej umožnený napríklad:

Ak neočkovaný štátny príslušník Ukrajiny nepatrí do výnimky z uvedeného odporúčania Rady a chce vstúpiť na územie Slovenskej republiky napríklad za účelom turistiky, bude mu na vonkajšej hranici vstup odopretý.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:  Aktuálne informácie k vstupu cudzincov na územie Slovenskej republiky počas mimoriadnej situácie 

Policajný zbor aj naďalej vykonáva na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky náhodné kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky. Na vonkajších hraniciach sa systematicky kontroluje každá osoba vstupujúca na naše územie.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz