Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
Polícia
 

Vstup cudzincov do SR počas mimoriadnej situácie

Vstup cudzincov cez vonkajšie a vnútorné hranice Slovenskej republiky v súvislosti s mimoriadnou situáciou vyhlásenou z dôvodu ochorenia COVID-19 

(vonkajšími hranicami sú pozemné hranice s Ukrajinou a lety z krajín mimo schengenského priestoru; vnútornými hranicami sú pozemné hranice s Českou republikou, Rakúskou republikou, Poľskou republikou a Maďarskom a lety na letiská v Slovenskej republike z krajín schengenského priestoru)

Všetci cudzinci môžu vstúpiť na územie Slovenskej republiky cez vonkajšie alebo vnútorné hranice bez akýchkoľvek povinností v súvislosti s mimoriadnou situáciou vyhlásenou z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným korona vírusom SARS-CoV-2 na území Slovenskej republiky.

Vstup cez vonkajšie hranice Slovenskej republiky z Ukrajiny v súvislosti s vyhlásením vojnového stavu na jej území

Slovenská republika umožňuje z humanitárnych dôvodov a po individuálnom posúdení vstup štátnym príslušníkom tretích krajín prichádzajúcim z územia Ukrajiny aj v prípade, ak  nespĺňajú jednu alebo viac podmienok vstupu stanovených v čl. 6 ods. 1 Kódexu schengenských hraníc. (napr. nemajú cestovný doklad, nemajú platné vízum, ak sa vyžaduje, a pod.). Za účelom zrýchlenia procesu hraničnej kontroly na hraničných priechodoch Slovenskej republiky odporúčame osobám vstupujúcim na jej územie, ak aj nemajú platné cestovné doklady, aby pri hraničnej kontrole predkladali doklady preukazujúce totožnosť, pobytový status na Ukrajine (aj také, ktorých časová platnosť uplynula) alebo pri deťoch rodný list dieťaťa, ak takéto doklady majú so sebou.

Upravené dňa: 13. 1. 2023, 10:30