Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Stav spracovania dokladov

Od októbra 2006 je možné cez webovú stránku ministerstva vnútra  zistiť, v akom štádiu je spracovanie vašej žiadosti o vydanie občianskeho preukazu, cestovného pasu alebo vodičského preukazu.

Ako to funguje?

Po zadaní čísla svojej žiadosti je možné zistiť, či je váš  pas alebo vodičský preukaz na oddelení dokladov pripravený na  odovzdanie. Zákonom stanovená lehota na vydanie oboch dokladov je do 30 dní. Žiadateľ o doklad  sa preto  nemusí osobne alebo telefonicky informovať, či si už cestovný doklad môže vyzdvihnúť, pohodlne si to zistí prostredníctvom internetu.

Občan, ktorý na jednom zo 79 oddelení dokladov v SR  požiada o vydanie dokladu, si po nasnímaní tváre a elektronickom podpise žiadosti odnesie kópiu žiadosti, na ktorej je uvedené číslo. Toto číslo  pozostáva z 19 znakov, ktoré zahŕňajú druh dokladu, označenie pracoviska podania, dátum podania žiadosti a číslo žiadosti. Číslo zadá do systému:

Vstup do systému 

Ak cestovný pas alebo vodičský preukaz nie je pripravený na odovzdanie, systém žiadateľa informuje, že jeho žiadosť je stále evidovaná.  Systém informuje aj o  dokladoch, ktoré boli vydané držiteľovi. 

Ďalšie možnosti:

Od 1. januára 2007 polícia prostredníctvom SMS správy alebo e-mailu informuje občana o tom, že jeho cestovný doklad alebo vodičský preukaz formátu EÚ, o ktorý požiadal,  je vyhotovený a pripravený na vydanie. Číslo mobilného telefónu alebo e-mailový kontakt  v prípade záujmu o takúto službu občania uvedú v žiadosti o vydanie dokladu.