Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Oliho príbeh

Oliho príbeh

Projekt vznikol v roku 2010 v spolupráci železničnej polície s nemeckými železnicami, so Železnicami Slovenskej republiky a s kanceláriou hraničného a styčného dôstojníka nemeckej Spolkovej polície.

V súvislosti so začlenením železničnej polície od 1. januára 2011 do štruktúry Policajného zboru, prevzalo Prezídium Policajného zboru na úseku prevencie gesciu uvedeného projektu.

Cieľom projektu je oboznámenie detí s aktuálnymi rizikami v železničnej doprave, ako aj ohrozením bezpečnosti samotnej železničnej dopravy, snahou o predchádzanie a zároveň zníženie nehodových udalostí v obvode železničných dráh. Zároveň sa projekt snaží poukázať na možné nebezpečenstvo pri pohybe v blízkosti železničných staníc, železničných tratí, koľajísk a železničných priecestí. 

Preventívny projekt "Oliho príbeh" je určený pre žiakov druhých a tretích ročníkov základných škôl. Jeho realizácia prebieha vo forme prezentácie krátkeho animovaného filmu pre deti.

Po premietnutí filmu prebieha medzi policajtom a deťmi aktívna diskusia formou otázok a odpovedí, s cieľom zistiť, ako deti chápu a vysvetľujú si jednotlivé časti príbehu. Následne policajt deťom vysvetlí, v akej situácii sa hrdina každého príbehu ocitol, čo nesprávne urobil a upozorní ich na možné nebezpečenstvá a následky spojené s danou situáciou.