Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

Charakteristika činnosti odboru akvizícií a inovácií PPZ

Oddelenie vedecko-technického rozvoja 

Spravuje viacero komodít, ktoré priamo súvisia s výkonom služby ako napríklad zabezpečovanie odbornej literatúry; informačných služieb; inovácie a vývoja technických prostriedkov; prevádzky prostriedkov riadených na diaľku, prevádzky POS terminálov ai. Je zapísané v zozname pre výskumnú činnosť v rámci Centrálneho informačného portálu pre výskum, vývoj a inovácie Slovenskej republiky ako aj spolupracujúci partner Európskej komisie pre výskum a vývoj pod číslom 917913329. 

Oddelenie gescií, prototypov a technických skúšok

Zodpovedá za plánovanie a metodické riadenie v rámci výzbroje a munície, pyrotechnickej, ženijnej, chemickej techniky a materiálu. Zabezpečuje a realizuje výrobu funkčných vzorov a prototypov, ako aj technické úpravy špeciálnej techniky. Schvaľuje a určuje vizualizáciu označenia policajných vozidiel. Zodpovedá za systemizáciu k výzbrojnej a balistickej technike, systemizáciu zvláštnych výstražných zvukových a svetelných zariadení ako aj normatív služobných motorových vozidiel Policajného zboru.

dron opancierované vozidlo Aligator eskortné vozidlo špeciálne terénne vozidlo policajný motocykel zástavba monitorovacej techniky do vozidla policajné vozidlo mobilné zabrany