Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Odcudzené motorové vozidlá

Pátranie po vozidlách a evidenčných číslach vozidiel

Databáza obsahuje záznamy z aktívnej národnej pátracej evidencie Policajného zboru, kde sa nachádzajú informácie o odcudzených motorových vozidlách a evidenčných číslach vozidiel (ďalej len „EČ“), ktoré boli odcudzené na území Slovenskej republiky.  Sprístupnené záznamy sú platné k termínu aktualizácie databázy na Internete. Policajný zbor si vyhradzuje právo  nezverejňovať informácie o pátraní po motorovom vozidle alebo EČ, pokiaľ je to potrebné na plnenie ďalších úloh podľa zákona NR SR č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore v znení neskorších predpisov.

Získané informácie o odcudzených motorových vozidlách alebo EČ sú iba informatívneho charakteru, preto Policajný zbor žiada občanov, aby všetky informácie k zverejneným záznamom ohlásili na linke 158 alebo na najbližšom útvare Policajného zboru. 

Upozornenie! Pri pátraní po EČ je dôležité rozlišovať, či sa jedná o originál alebo jeho duplikát, nakoľko národná legislatíva umožňuje v prípade ohlásenia straty alebo odcudzenia EČ si zaobstarať jeho duplikát, ktorý je odlíšený od originálu iba číselným označením v pravom hornom rohu:

Originál EČ Duplikát EČ
Originál EČ Duplikát EČ

Vyhľadávanie v evidencii odcudzených motorových vozidiel

 

Hľadať podľa VIN:

Hľadané VIN číslo:   
   

Hľadať podľa EČ:

Evidenčné číslo vozidla píšte vo formáte napr. AB789BA, bez pomlčiek
Hľadané evidenčné číslo:   
   

Položka VIN musí obsahovať len písmená a číslice (bez diakritiky).

Ostatné informácie:

Národná ústredňa Interpol na svojej internetovej stránke: www.interpol.int/Crime-areas/Vehicle-crime/Links uvádza linky na policajné databázy:

V prípade pozitívnych lustrácií kontaktujte najbližší útvar PZ!