Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Prevencia v Banskobystrickom kraji

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici prostredníctvom oddelenia komunikácie a prevencie krajského riaditeľstva realizuje v pôsobnosti Banskobystrického kraja preventívne projekty a aktivity s cieľom zvýšiť právne vedomie občanov, predchádzať páchaniu trestnej činnosti, zvýšiť bezpečnosť na cestách. Pracovníci oddelenia komunikácie a prevencie poskytujú v rámci poradenskej činnosti pomoc a rady občanom.

V súčinnosti s pracovníkmi zaradenými na úseku prevencie vnútorných oddelení okresných riaditeľstiev PZ v Banskobystrickom kraji vyhodnocuje oddelenie komunikácie a prevencie informácie o stave a vývoji bezpečnostnej situácie v územnom obvode kraja a zároveň pripravuje a vykonáva aktuálnu prevenciu kriminality a popularizáciu práce polície určenú pre občiansku verejnosť s dôrazom na deti a mládež. Spolupracuje s predstaviteľmi občianskych združení, právnickými osobami a fyzickými osobami a získava ich podporu pri konkrétnych preventívnych aktivitách.

V prípade záujmu o prednášky a besedy kontaktujte jednotlivých pracovníkov prevencie podľa miestnej príslušnosti.

Sledujte nás aj na oficiálnej stránke Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti facebook: logo facebook