Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
Polícia
 

Národné víza - objednávanie

POZOR! Zmena v objednávaní!

Od 01.12.2022 sa  žiadateľ o udelenie národných víz musí vopred objednať na akékoľvek oddelenie cudzineckej polície PZ prostredníctvom elektronickej služby objednávacieho systému, pričom nie ste viazaný na príslušné oddelenie.

 

Po označení  okruhu a výberu konkrétnej situácie systém zobrazí pracovisko oddelenia cudzineckej polície s najbližším termínom rezervácie. Následne označíte vybrané oddelenie cudzineckej polície a termín rezervácie, ktoré Vám najviac vyhovuje.

Po vyplnení všetkých položiek bude vytvorená rezervácia v poslednom kroku po stlačení Tlač v poriadku aj pridelený PIN kód.

V čase rezervácie sa dostavte na pracovisko oddelenia cudzineckej polície k dotykovému terminálu a pomocou PIN kódu a pokynov na obrazovke si vytlačíte lístok. Vyvolanie vášho čísla na lístku sa zobrazí na displeji.  

Pri vypĺňaní elektronickej žiadosti sledujte pri každej položke infoikonu (nápovedu, kde nájdete potrebnú pomoc). 

Po vytvorení  rezervácie  je  nutné  uchovať  si  údaje o:

PIN kóde, termíne rezervácie, dátume a čase platnosti rezervácie a adrese oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru. Pokiaľ sa Vám pri rezervácii nepodarí nájsť voľný termín, nejedná sa o chybu systému. Je nutné vyhľadať termín na ďalší deň. V prípade akýchkoľvek problémov kontaktujte Call Centrum Ministerstva vnútra Slovenskej republiky na telefónnom čísle: 0800 222 222 (v pracovných dňoch pondelok, utorok, štvrtok, piatok od 08:00 do 16:00 a v stredu od 08:00 do 17:00) alebo e-mailom na adresu TA.13G4@4HLK3YQRRSQ@Prejsťna Rezervačný systém

V prípade technických problémov rezervačného systému pri vytváraní rezervácie termínu alebo v prípade, že systém neponúka žiadny voľný termín na vybavenie na OCP PZ Prešov, OCP PZ Košice a OCP PZ Michalovce je možné sa objednať prostredníctvom e-mailu na TA.13G4@FDDQUL@.

V prípade technických problémov rezervačného systému pri vytváraní rezervácie termínu alebo v prípade, že systém neponúka žiadny voľný termín na vybavenie na OCP PZ Banská Bystrica, OCP PZ Žilina, OCP PZ Trenčín, OCP PZ Ružomberok  a OCP PZ Rimavská Sobota je
možné sa objednať prostredníctvom e-mailu na TA.13G4@22DQL@.

V prípade technických problémov rezervačného systému pri vytváraní rezervácie termínu alebo v prípade, že systém neponúka žiadny voľný termín na vybavenie na OCP PZ Bratislava, OCP PZ Trnava, OCP PZ Nitra, OCP PZ Dunajská Streda a OCP PZ Nové Zámky je možné
sa objednať prostredníctvom e-mailu na TA.13G4@S2DQUL@.

Do emailu je potrebné uviesť meno, priezvisko, štátnu príslušnosť, číslo cestovného dokladu, druh a účel pobytu a do prílohy priložiť snímku obrazovky (printscreen) s chybovým hlásením pri vytváraní rezervácie. Po pridelení termínu na vybavenie Vám bude zaslaný e-mail s dátumom vytvorenej rezervácie.

 

POZOR.. žiadateľ o udelenie víz bude vybavený iba v prípade, ak má určený termín návštevy na oddelení cudzineckej polície PZ.