Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2023, pondelok
 

Pre záujem mimovládnych neziskových organizácií navyšujeme alokáciu na tvorbu lepších verejných politík, boj proti korupcii, zvyšovanie participácie a informovanosti o 15 miliónov eur.

05. 10. 2017

oznam

Pre veľký záujem mimovládnych neziskových organizácií sa alokácia na tvorbu lepších verejných politík navyšuje o 15 miliónov eur. Suma, ktorá je vyčlenená na šesť dopytovo-orientovaných výziev, tak predstavuje 30 miliónov eur. Mimovládky môžu žiadať z operačného programu Efektívna verejná správa (OP EVS) o nenávratný finančný príspevok na projekty týkajúce sa tvorby lepšej verejnej politiky, občianskej informovanosti a participácie, boja proti korupcii či podpory transparentnosti vo verejnej správe.

Uzávierka prvého hodnotiaceho kola, do ktorého prišlo 116 žiadostí v celkovej sume viac ako 32 miliónov eur, bola 21. augusta 2017. Informatívna uzávierka pre druhé kolo je 19. februára budúceho roku, pre tretie kolo je to 20. augusta 2018. Celková alokácia 30 miliónov eur sa vzťahuje spoločne na všetky tri kolá. O finančnú podporu na svoj projekt môžu žiadať neziskové organizácie, občianske združenia i nadácie.

Momentálne prebieha proces administratívneho overovania žiadostí, po jeho ukončení začne odborné hodnotenie projektov. V rámci hodnotenia projektov sa budú hodnotitelia sústrediť okrem odbornej kvality projektov aj na hodnotu za peniaze, ktoré tieto projekty vytvoria. Predpokladaný začiatok úspešných projektov je naplánovaný na január 2018.

Bližšie informácie o výzvach nájdete TU.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz