Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Projekt Euro pre onkológiu minulý rok pomohol pacientom sumou takmer 22-tisíc eur

11. 02. 2016

Projekt Euro pre onkológiu

Zamestnanci ministerstva vnútra od roku 2011  v rámci projektu Euro pre onkológiu pomáhajú detským onkologickým pacientom. Ich finančný dar pomáha klinikám v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Policajti, hasiči, záchranári aj občianski zamestnanci každoročne dokazujú, že im nie je ľahostajný osud najmenších pacientov s vážnou diagnózou.

 

  • Vďaka projektu Euro pre onkológiu Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave použila 13 023 eur. S týmito finančnými prostriedkamk je nemocnica schopná zakúpiť vysokofrekvenčný oscilátor hrudnej steny, ktorý zabezpečuje efektívne čistenie dýchacích ciest.  Prístroj je určený najmä pre chronických alebo akútnych pacientov s respiračnými komplikáciami, ale aj pre pacientov s poúrazovými stavmi. Štúdie i prax preukázali u pacientov zlepšenie vylučovania hlienov, stabilizáciu či zlepšenie pľúcnych funkcií, a taktiež zníženie výskytu pneumónií.
  • Oddeleniu detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach zamestnanci MV SR darovali 5 437 eur. Peniaze boli použité na nákup elektrických polohovateľných lôžok či na vybavenie kuchyne, kde sa pripravuje strava pre onkopacientov.
  • Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici prijala finančný dar v hodnote 3488 eur, ktorým spolufinancovali nákup zariadenia pre dynamický ohrev pacienta systémom vyhrievaných prikrývok, tiež dojčenských váh a infusomatu.

Projekt Euro pre onkológiu patrí k zmysluplným projektom, ktoré pomáhajú tam, kde je to najviac potrebné. Od októbra 2011 do decembra 2015 prispeli zamestnanci sumou 134 468 €. Veríme, že finančné dary boli použité správne a projekt bude pomáhať i v nasledujúcich rokoch.

           

           

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz