Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

Protipovodňové vozíky dostali dobrovoľní hasiči z ďalších 113 obcí okresov Banská Bystrica a Lučenec

14. 06. 2018

hasici-voziky-ilustrak

Vo štvrtok 14. júna 2018 sa v Lučenci a v Banskej Bystrici odovzdávali protipovodňové vozíky zástupcom dobrovoľných hasičských zborov v kraji. Prostriedky na zaobstaranie protipovodňových vozíkov boli získané v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom Operačného programu Životné prostredie. Ministerstvo vnútra SR na projekte taktiež finančne participuje.

Napoludnie si na na Námestí republiky v Lučenci prevzalo techniku 53 obcí  z okresov Lučenec, Revúca, Poltár, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Odovzdávania sa zúčastnili ministerka vnútra SR pani Denisa Saková, štátny tajomník ministerstva obrany Marián Saloň, prezident HaZZ generál Alexander Nejedlý, riaditeľ KR HaZZ v Banskej Bystrici Dušan Sľúka, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth, prednosta Okresného úradu v Lučenci pán Branislav Hámorník a primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

 Odovzdávanie vozíkov v Lučenci

Neskôr o 15.00 hodine zástupcovia  ministerstva vnútra a DPO SR za prítomnosti primátora Banskej Bystrice Jána Noska odovzdali protipovodňové vozíky na Námestí slobody v Banskej Bystrici celkovo 60-tim obciam z okresov Banská Bystrica, Brezno, Zvolen, Detva, Krupina, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Žarnovica.

Spoločné foto účastníkov odovzdávania vozíkov v Banskej Bystrici

Prečítajte si tiež:

Dobrovoľní hasiči z Prešovského kraja dostali od ministerstva vnútra protipovodňové vozíky

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz