Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2024, piatok
 

Režim registrácií do dočasného útočiska v Michalovciach sa od pondelka zmení

19. 08. 2022

ukrajinska vlajka

Ministerstvo vnútra koordinuje od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine všetky súvisiace zabezpečovacie práce. Faktom je, že k dnešnému dňu vstúpilo od vypuknutia vojny na územie Slovenska viac ako 700 000 ľudí, takmer 500 000 sa vrátilo od nás späť na Ukrajinu. V kontinuálnej snahe o čo najoptimálnejšie plynutie procesov, personálnych kapacít a prostriedkov, aj v rámci veľkokapacitných centier pristupuje rezort k úprave otváracích hodín. Tentoraz v registračnom centre v Michalovciach, kde môžu odídenci požiadať o dočasné útočisko.

Ministerstvo vnútra pri rozhodnutiach reflektuje na aktuálny dopyt a vyťaženosť centra. Za mesiac august bol priemerný denný počet registrácií odídencov do dočasného útočiska vo veľkokapacitnom centre Michalovce. Režim registrácií do dočasného útočiska sa preto od pondelka 22. 8. 2022 prispôsobuje vyťaženosti a mení sa z formátu 24/7 na 12-hodinový, odídenci sa teda budú môcť zaregistrovať denne od 8:00 – 20:00.

Zdôrazňujeme, že všetky doplnové služby vrátane možnosti prenocovania do nasledujúceho dňa či občerstvenia sa ostávajú zachované v pôvodnom režime. Odídenci v súčasnosti môžu využiť v rámci Slovenskej republiky dve veľkokapacitné registračné centrá v Michalovciach a Bratislave (otvorené taktiež od 8:00 – 20:00) alebo oddelenia cudzineckej polície v 13 okresných mestách.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz