Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. júl 2024, pondelok
 

Spolu s Radou Európy a Európskou komisiou pracujeme na zlepšení nastavenia samosprávy na Slovensku

19. 06. 2022

prirucka-eukomisia-ilustracny

V dňoch 15. až 17. júna 2022 sa v Bratislave uskutočnila návšteva zahraničných odborníkov, aby v rámci projektu Zabezpečenie dobrej správy vecí verejných na Slovensku, ktorý pre MV SR realizuje  Centrum expertízy Rady Európy spolu s Európskou komisiou a partnerskou organizáciou MESA 10, poskytli svoj odborný a objektívny pohľad na budúce nastavenie kompetencií obcí a miest na Slovensku.

Na začiatku podujatia odborníci zo Švédska, Veľkej Británie, Ukrajiny, Českej republiky, Poľska, Slovinska a Holandska predstavili svoje systémy fungovania územnej samosprávy a informovali o úspešne ukončených, ale aj prebiehajúcich reformách samosprávy v ich vlastných krajinách.

Spoločné foto zo stretnutia

Následne si v rámci bilaterálnych stretnutí so zástupcami štátnej správy, inštitúcií a združení samospráv vypočuli ich očakávania, predstavy a názory na prípadné možnosti zlepšenia miestnej samosprávy na Slovensku, ktorá bude reflektovať potreby 21. storočia.

Výstupom bude Správa z partnerského hodnotenia (tzv. peer review), ktorá bude obsahovať návrhy riešení na zlepšenie štruktúry jednotlivých jednotiek miestnej územnej samosprávy na Slovensku.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz