Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2024, pondelok
 

TISPOL: polícia počas veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku.

12. 04. 2017

znak PZ SR

Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zabezpečenie maximálnej bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, vyhlásil na 13., 17. a 18. apríla 2017 prezident Policajného zboru gen. Tibor Gašpar. Každé krajské policajné  riaditeľstvo na základe vlastných analýz posilní hliadky tak, aby efektívne chránili slušných účastníkov cestnej premávky.

Zároveň bude na slovenských cestách prebiehať dopravno-bezpečnostná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí. V týždni od 17. do 23. apríla organizuje na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín.

Príslušníčka PZ

Príchodom veľkonočných sviatkov predpokladáme zvýšený presun vodičov, čím sa zvýši intenzita premávky na cestách. Policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Policajti sa budú zameriavať predovšetkým na porušenie tých pravidiel cestnej premávky, ktoré sú príčinami vzniku dopravných nehôd. Ďalej na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí a dodržiavanie zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok. „Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu voči chodcom. Budeme pôsobiť preventívne, zistené priestupky budeme riešiť podľa závažnosti. Tak ako každý rok, opäť upozorňujeme, že vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty. Takíto vodiči môžu spôsobiť nehodu aj tam, kde by tak za iných okolností neurobili. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Takéto prípady budeme riešiť nekompromisne,uviedol policajný viceprezident gen. Ľubomír Ábel.    

Zhon na cestách a uliciach miest môže spôsobovať nervozitu a nesústredenosť vodičov pri šoférovaní, ako aj chodcov, ktorí na priechodoch pre chodcov nerešpektujú svetelnú signalizáciu alebo prechádzajú cez cestu mimo miest na to určených.  Rozptýlená pozornosť však môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky. Upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa v preplnených uliciach navzájom rešpektovali, dodržiavali dopravné predpisy a predchádzali tak nešťastiam na cestách.

Vlaňajšie veľkonočné obdobie:

  • policajti odhalili pod vplyvom alkoholu takmer 40 vodičov motorových vozidiel a až 58 cyklistov;
  • priestupku, čiže jazdy pod vplyvom alkoholu do jedného promile, sa dopustilo 27 vodičov;
  • jazdiť nad jedno promile si trúflo 12 vodičov;
  • hliadky zadržali 38 vodičských preukazov;
  • polícia zaznamenala  99 dopravných nehôd, o život pri nich prišla jedna osoba, tri utrpeli ťažké zranenia a 31 osôb sa zranilo ľahko.

   

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz