Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. december 2021, nedeľa
 

Splnomocnenec sa zúčastnil workshopu k príprave Vízie pre atraktívnejší vidiek a výročnej členskej schôdze občianskeho združenia Vidiecky parlament

17. 08. 2021

Ako znížiť plytvanie chlebom na Slovensku a ako agroturizmus a kultúrne dedičstvo môže pomôcť rozvoju vidieckych regiónov?

fotografia splnomocnenca na diskusii VIPAAj tieto otázky sa stali súčasťou diskusie 7. workshopu k príprave Vízie pre atraktívnejší vidiek a tiež výročnej členskej schôdze občianskeho združenia Vidiecky parlament (OZ VIPA SK) dňa 13. augusta 2021 v Kolibe Papradno v okrese Považská Bystrica, ktorých sa zúčastnil aj splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, Martin Giertl.  

Organizátormi stretnutia boli Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Vidiecky parlament na Slovensku, Agroinštitút, š. p. a Mesto Nitra, ktorí predstavili najnovšie aktivity výskumného projektu PoliRural. Jedným z jeho výstupov je Vízia pre atraktívnejší vidiek, ktorá ponúka 3 kľúčové tematické okruhy:

  1. Trvalo udržateľný a odolný potravinový systém
  2. Diverzifikáciu vidieckej ekonomiky
  3. Občiansku angažovanosť

Hlavným cieľom vízie je zjednotiť sa pri riešení bežných problémov a hľadať možnosti zatraktívnenia vidieckych miest, prispieť k posilneniu postavenia vidieckeho obyvateľstva a pomôcť rozvoju vidieckych regiónov tak, aby sa stali silnejšími, odolnejšími a atraktívnejšími pre život, prácu a investovanie.

O participatívnej príprave Vízie pre atraktívnejší vidiek sme v spolupráci s partnermi projektu PoliRural informovali aj prostredníctvom online prezentácie dostupnej na kanáli Youtube. V prezentácii sa účastníčky a účastníci dozvedeli základné informácie o participatívnom procese tvorby vízie, ako aj to, ako sa môžu zapojiť priamo do jednotlivých aktivít a spolupodieľať sa tak na samotnej tvorbe vízie. Do diskusie sa aktívne zapojili viaceré účastníčky a účastníci a priniesli podnety na zlepšenie atraktivity malých obcí na Slovensku.


 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]