Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. máj 2024, nedeľa
 

Školenia

OTVÁRAME CELOROČNÝ VZDELÁVACÍ ONLINE CYKLUS O PARTICIPÁCII

Aj keď nás druhá vlna pandémie zahnala do virtuálnych salónov a kabinetov, nevzdávame to. Už od decembra 2020 sme pre vás plánovali, dizajnovali a dolaďovali nový program podujatí na rok 2021 a 2022. Preto sme pripravili niekoľko aktivít, ktoré vám pomôžu spoznať rôzne oblasti participácie a prijať participáciu ako prirodzený nástroj tvorby verejných politík a rozhodnutí na úradoch verejnej správy. Sú určené širokému publiku: od tvorcov politík v štátnej správe, v miestnej a regionálnej územnej samospráve, predstaviteľov mimovládnych neziskových organizácií, cez akademický sektor – výskumníkov, expertov, pedagógov, študentov sociálnych vied a verejnej správy, po občiansku verejnosť a každého z vás.

Po Vašej registrácii sa stretávame sa na Zoome, Youtube alebo Facebooku. Diskusie budú nahrávané a sú k dispozícii aj zo záznamu.

Prečo sa registrovať? Budeme vám môcť po skončení diskusie zaslať informačný balíček s linkami na diskusie,vzdelávanie, prezentácie, publikácie a ostatné informácie súvisiace s témou.

KABINET PARTICIPÁCIE

KABINET PARTICIPÁCIE je diskusný klub o teoretických aj praktických novinách participácie. Každý mesiac vás v KABINETE PARTICIPÁCIE čaká iná téma - iná publikácia knižnej edície ÚSV ROS Participácia, ktorú vám predstavia samotní autori a autorky. Prečo o participácii napísali to, čo napísali? Čo z toho môže byť pre vás inšpiráciou? Hodina a pol diskusie raz do mesiaca vám zodpovie nielen tieto otázky, ale aj tie vaše vlastné, ktoré budete môcť klásť počas online diskusie naživo.

KALENDÁR