Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. október 2021, štvrtok
 

Školenia

OTVÁRAME CELOROČNÝ VZDELÁVACÍ ONLINE CYKLUS O PARTICIPÁCII

Aj keď nás druhá vlna pandémie zahnala do virtuálnych salónov a kabinetov, nevzdávame to. Už od decembra 2020 plánujeme, dizajnujeme a doľaďujeme nový program podujatí na rok 2021. Preto sme pripravili niekoľko aktivít, ktoré vám pomôžu spoznať rôzne oblasti participácie  a prijať participáciu ako prirodzený nástroj tvorby verejných politík a rozhodnutí na úradoch verejnej správy. Sú určené širokému publiku: od tvorcov politík v štátnej správe, v miestnej a regionálnej územnej samospráve, predstaviteľov mimovládnych neziskových organizácií, cez akademický sektor – výskumníkov, expertov, pedagógov, študentov sociálnych vied a verejnej správy, po občiansku verejnosť a každého z vás.

Po Vašej registrácii sa stretneme sa na Zoome, Youtube alebo Facebooku. Diskusie budú nahrávané a budú k dispozícii aj zo záznamu.

Prečo sa registrovať? Budeme vám môcť po skončení diskusie zaslať informačný balíček s linkami na diskusie,vzdelávanie, prezentácie, publikácie a ostatné informácie súvisiace s témou.

NA OBČANOCH ZÁLEŽÍ

Na občanoch záleží je názov nového vzdelávacieho programu pre samospravu (JPG, 229 kB) - obce, mestá, mestské časti i samosprávne kraje. Pre tých, ktorí by chceli vedieť o participácii viac sme pripravili celoročný vzdelávací cyklus pre samosprávu, ktorý vám ponúkne šikovne namiešanú teóriu so živými príkladmi z praxe.

Viac o vzdelávacom programe sa dozviete v samostatnom materiáli Na občanoch záleží (PDF, 329 kB).

REGISTRÁCIA NA VZDELÁVACIE PODUJATIA

KALENDÁR

Program bude prebiehať celý rok. Momentálne vám ponúkame tento program:

KABINET PARTICIPÁCIE

KABINET PARTICIPÁCIE je diskusný klub o teoretických aj praktických novinách participácie. Každý mesiac vás v KABINETE PARTICIPÁCIE čaká iná téma - iná publikácia knižnej edície ÚSV ROS Participácia, ktorú vám predstavia samotní autori a autorky. Prečo o participácii napísali to, čo napísali? Čo z toho môže byť pre vás inšpiráciou? Hodina a pol diskusie raz do mesiaca vám zodpovie nielen tieto otázky, ale aj tie vaše vlastné, ktoré budete môcť klásť počas online diskusie naživo.

REGISTRÁCIA NA VZDELÁVACIE PODUJATIA

KALENDÁR

""