Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. október 2021, nedeľa
 

Používanie elektronickej schránky pre občianske združenia zostáva zatiaľ dobrovoľné

07. 09. 2016

Ako informoval podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, vo výbore pre hospodárske záležitosti schválili poslanci zmenu a tak používanie elektronických schránok pri komunikácii so štátom nebude zatiaľ pre občianske združenie povinné, nakoľko štát zatiaľ nemá o nich kompletné informácie (chýba oficiálny register občianskych združení). Povinná aktivácia ich schránok by sa tak začala až v momente, kedy budú údaje o nich vedené v registri právnických osôb. „Kým nebudeme mať kvalitný register, občianske združenia, odborové a neziskové organizácie budú mať možnosť dobrovoľnej aktivácie schránky,“ povedal Peter Pellegrini, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu.

Bližšie informácie nájdete tu:

O presných podmienkach a o právnych formách MNO, ktorých sa táto povinnosť nebude dotýkať, vám prinesieme presnejšie informácie až po schválení predmetnej novely zákona Národnou radou SR.

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti už pripravil návrh nového zákona o Registri MNO, ktorý rieši aj problematiku jednotného, oficiálneho registra všetkých MNO. Aktuálne navrhované znenie môžete nájsť tu.

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy