Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. máj 2024, utorok
 

Ponuka stáže: Pomôžte nám nájsť otvorené vzdelávacie zdroje!

12. 02. 2020

Logo OGP

Študuješ na pedagogickej fakulte, chceš sa po škole venovať právu, alebo Ťa zlákali prírodovedné disciplíny? Zaujíma Ťa, z čoho sa učia žiaci a žiačky, študenti a študentky na základných a stredných školách okrem učebníc? Vieš o zaujímavých mimovládkach, či aktívnych učiteľoch a učiteľkách, ktoré si tvoria vlastné vzdelávacie materiály? Hovoria Ti niečo pojmy otvorené licencie, Creative Commons, otvorené vzdelávacie zdroje? Ak znie tvoja odpoveď na všetky (alebo väčšinu) otázok kladne, možno hľadáme práve Teba!

Na úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti hľadáme stážistku alebo stážistu, ktorý nám pomôže nájsť dostupné otvorené vzdelávacie zdroje. Tvoja hlavná náplň práce bude zhromažďovať verejne dostupné vzdelávacie zdroje, ktoré vznikli v zahraničí. Ak Ťa zaujíma špecifická téma, predmet, alebo stupeň vzdelávania, môžeš sa pozrieť aj na otvorené vzdelávacie zdroje zo zahraničia, iniciatíve sa u nás medze nekladú. Tvoja práca neskončí ale len s otvorenými zahraničnými vzdelávacími zdrojmi. Keďže chceme, aby aj na Slovensku vznikali otvorené vzdelávacie zdroje, budeš komunikovať s mimovládnymi organizáciami či aktívnymi pedagógmi a pedagogičkami o otvorených licenciách.

Tvoja práca pomôže všetkým pedagogičkám a pedagógom, rodičom, aktívnym žiačkam a žiakom, študentkám a študentom, ktoré a ktorí sa chcú naučiť viac z relevantných zdrojov, zábavnou formou. Vďaka Tebe budeme vedieť, čo sa na Slovensku tvorí okrem učebníc, metodických pokynov či pracovných zošitov. Ty sa napríklad naučíš, aký je rozdiel medzi otvorenými vzdelávacími zdrojmi a voľne dostupnými zdrojmi, aké sú rôzne druhy licencií Creative Commons  a prečo je vhodné licencie používať. To, čo nájdeš môžeš využiť aj pri svojom štúdiu – ako ďalšie zdroje do Tvojho štúdia, či ako inšpiráciu pre bakalárku či diplomovku.

Ak ťa naša ponuka zaujala a chceš sa dozvedieť viac, pozri si detailnejšiu náplň práce stážistky alebo stážistu na otvorené vzdelávacie zdroje (PDF, 337 kB) a prihlás sa do 28. februára 2020. Ak máš stále otázky, napíš Lucii Lacika na TA.13G4@STGQSR.SGQHR@, alebo zavolaj na 02/509 44 924. 


 

Stáž je súčasťou plnenia úlohy č. 13 Akčného plánu Iniciatívy pre otvorené vládnutie na roky 2020 – 2021. Ďalšie informácie o Iniciatíve pre otvorené vládnutie sú dostupné na webstránke úradu splnomocnenca           

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy