Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. máj 2024, streda
 

Splnomocnenec vlády opäť na východnej hranici

30. 03. 2022

Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač navštívil začiatkom týždňa hraničný prechod Vyšné Nemecké, ako aj multifunkčné veľkokapacitné centrum na pomoc utečencom v Michalovciach.
Cieľom opakovanej návštevy splnomocnenca Vagača na východnej hranici bolo priamo na mieste si overiť, či došlo k zlepšeniu spolupráce medzi štátom, samosprávou a občianskym sektorom v rámci komplexnej pomoci ľuďom utekajúcim pred hrôzami vojny.
„Som veľmi rád, že v rámci veľkokapacitného centra Michalovce sa - oproti tomu, ako fungoval systém pomoci priamo na hranici - výrazne zlepšila koordinácia medzi jednotlivými zložkami, ktoré poskytujú pomoc ľuďom v núdzi. Na dennej báze fungujú porady a koordinácia, zlepšila sa komunikácia, operatívne sa riešia problémy,“ konštatoval po návšteve splnomocnenec Filip Vagač.
Fotografia z hranice_1Ako dodal, bude treba doriešiť ešte mnoho vecí, ale obzvlášť ho teší, že do pomoci sú opäť plne integrované aj občianske a cirkevné mimovládne organizácie.
„V Michalovciach aktuálne pomáhajú štátu zvládnuť krízu dobrovoľníci aj profesionáli napríklad zo skautingu, IP-čka, organizácie Mareena, ale aj z Hnutia kresťanských spoločenstiev mládeže, Maltézskych rytierov, či Gréckokatolíckej eparchie. Sme veľmi vďační všetkým, ktorí sa angažujú v rámci klasického dobrovoľníctva, ale aj špecializovanej psychosociálnej pomoci a podpory utečencom,“ uzavrel splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač.
Fotografia z hranice_2
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy