Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Z denníkov analytiky - Január 2022

24. 01. 2022

V roku 2022 opäť spúšťame participatívne rozpočty na školách

Košický samosprávny kraj

Košický samosprávny kraj sa pridal ku krajom, ktoré zavádzajú participatívne rozpočty na školách. Výzva bola otvorená pre prvých prihlásených 15 stredných škôl v pôsobnosti kraja, ktoré získajú na realizáciu víťazných projektov 1000€. Na začiatku februára 2022 sa uskutočnia v spolupráci s krajským koordinátorom Iuventy online školenia a na začiatku marca 2022 sa môže na školách začať s praktickou časťou.

Trenčiansky samosprávny kraj

25. januára 2022 Trenčiansky samosprávny kraj z verejnil výzvu pre stredné školy v jeho pôsobnosti a vyčleňuje 38000€ na zavádzanie participatívnych rozpočtov na školách. Školenia následne prebehnú marec/apríl a od mája môžu zapojené školy začať s praktickou časťou.

Trnavský samosprávny kraj

O školské participatívne rozpočty v Trnavskom samosprávnom kraji má tento rok záujem 19 stredných škôl. Aktuálne prebieha nastavenie procesu a harmonogramu, aby sme koordinátorom a žiakom pripomenuli, čo sme sa naučili na školeniach v školskom roku 2019/2020, keď sme bohužiaľ museli participatívne rozpočty na školách pozastaviť z dôvodu korony.

Mesto Hlohovec

V meste Hlohovec na prelome decembra 2021 a januára 2022 prebehli školské participatívne rozpočty na 5 základných školách, ktoré má mesto vo svojej pôsobnosti. Mesto vyčlenilo 1000€ a vyhrali nasledujúce projekty:

  • pinpongové stoly, sedenie na chodbe
  • pedalo vozíky, školské zvieratko
  • lekárnička do každej triedy, úložný priestor na tašky, spoločenské hry
  • hmyzie hotely v exteriéri školy, oddychová zóna, stolové hry (hokej, futbal) na chodbe, edumaľby v interiéri (trieda, chodba)
  • stolové hry (futbal, hokej, drevený šach)

V školskom roku 2021/2022 pokračujeme s participatívnymi rozpočtami na školách

Veľmi sa tešíme, že aj napriek nepriaznivej situácií s koronou tento školský rok budeme na školských participatívnych rozpočtoch v školskom roku 2021/2022 spolupracovať aj s Košickým samosprávnym krajom a ich 15 strednými školami, ktoré sa ako prvé prihlásia do krajskej výzvy. Školenie by sa malo uskutočniť v prvých týždňoch v mesiaci február 2022 a následná praktická časť by mala na školách začať od marca 2022. Košický samosprávny kraj plánuje vyčleniť na školský participatívnych rozpočet 1000€ na školu.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]