Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. apríl 2024, pondelok
 

O otvorenom vládnutí a otvorenej vede so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

22. 04. 2020

Logo Iniciatívy pre otvorené vládnutie Dňa 20. apríla 2020 diskutoval splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pre vedu a výskum Ľudovítom Paulisom o spoločných prienikoch rezortu a úradu splnomocnenca v téme otvoreného vládnutia. 

Splnomocnenec spoločne s riaditeľkou kancelárie ÚSV ROS Skarlet Ondrejčákovou a kontaktnou osobou pre Iniciatívu pre otvorené vládnutie na Slovensku Luciou Lacika predstavili štátnemu tajomníkovi hlavné agendy práce úradu a najbližšie ciele v témach otvorený prístup k výsledkom vedy a výskumu na Slovensku a otvorená veda. Tieto témy rozvíjame spoločne s MŠVVaŠ SR cez Iniciatívu pre otvorené vládnutie od roku 2014. K hlavným výzvam na najbližšie obdobie patrí spustenie repozitáru pre ukladanie a prístup k výstupom vedecko – výskumnej činnosti na Slovensko, či vytvorenie národnej Stratégie otvorenej vedy. 

Teší nás, že štátny tajomník súhlasil s prevzatím záštity nad tvorbou Stratégie otvorenej vedy, kde radi pomôžeme s jej participatívnou tvorbou. Takisto vítame víziu štátneho tajomníka v oblasti rozvoja vedy a výskumu na Slovensku, v ktorej sú silne zastúpené prvky otvoreného vládnutia, predovšetkým transparentnosť a boj proti korupcii. 

Štátnemu tajomníkovi želáme v súčasnom období plnom rôznorodých výziev veľa sily a úspechov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. 


 

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy