Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2023, nedeľa
 

EU-CARE: Projekt na podporu mimovládnym neziskovým organizáciám pomáhajúcim ľuďom z Ukrajiny spustený

06. 03. 2023

Po takmer ročných rokovaniach o podpore mimovládnych neziskových organizácií pomáhajúcich odídencom z Ukrajiny sa v piatok, 3. marca 2023 spustil národný projekt „Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO“.
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti bol od začiatku rokovaní aktívnym spolutvorcom projektu. Nastavenie pomoci sme konzultovali s desiatkami organizácií v teréne, zrealizovali sme prieskumy a zbierali dáta, ktoré pomohli rámec podpory nastaviť a pomáhali sme aj pri vysporiadaní sa s eurofondovými pravidlami. Výsledkom našej spolupráce s Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny SR a jeho Implementačnou agentúrou je projekt, ktorý prináša do mimovládneho neziskového prostredia 12 miliónov eur.
Tento projekt zároveň prináša zásadnú zmenu v riadení financií - po prvýkrát administrujú fondy EÚ nadácie a nie štát. Dlhodobo presadzujeme delegovanie administrácie fondov EÚ na nadačný sektor, aj preto tento projekt vnímame ako významný precedens.

Informácie pre mimovládne neziskové organizácie

Všetky informácie o projekte pre mimovládne neziskové organizácie, ktoré administruje konzorcium šiestich nadácií, nájdete na webstránke Nadácie otvorenej spoločnosti: https://eucare.osf.sk/ 

Informácie pre samosprávy

Všetky informácie o dvojičke projektu, do ktorého sa môžu zapojiť obce, mestá a samosprávne kraje s názvom „Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – samosprávy“, ktorú administruje Implementačná agentúra MPSVaR nájdete na webstránke Implementačnej agentúry MPSVaR
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]