Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2024, piatok
 

Spustil sa ďalší významný krok v procese prípravy nových eurofondov

12. 04. 2022

Minulý týždeň 6. apríla 2022 vláda schválila Partnerskú dohodu, ktorá bude v najbližšom období predložená Európskej komisii (EK) na schválenie. Partnerská dohoda je základný strategický dokument pre čerpanie eurofondov v novom programovom období.

Ďalším krokom je predloženie Programu Slovensko na schválenie vládou a EK. Predtým však musí prejsť ešte medzirezortným pripomienkovým konaním (MPK), ktoré bolo spustené v pondelok 11.4.2022.

MPK bude trvať do 27.4.2022 a je významnou príležitosťou pre občiansku spoločnosť a socio-ekonomických partnerov zasiahnuť do obsahu Programu Slovensko. Podrobnejšie informácie sú dostupné na tomto odkaze.

V prípade, že sa chcete zapojiť do MPK prostredníctvom ÚSV ROS môžete svoje pripomienky zaslať cez tento formulár najneskôr do 25.4. do 16:00.

Veľká časť nových eurofondov pôjde do infraštruktúrnych a národných projektov, kde sú oprávnenými žiadateľmi zväčša štátne inštitúcie či samosprávy. Časť financií z eurofondov však pôjde aj do neziskového sektora, kde budú oprávnenými žiadateľmi mimovládne neziskové organizácie. Preto sa na Úrade splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti snažíme do procesu programovania vo veľkej miere zapojiť aj občiansku spoločnosť. 

V rámci projektu Partnerstvo sme zrealizovali viacero konzultácií zameraných na celý Program Slovensko, ale aj na užšie špecifikované témy, ktoré sú súčasťou nového programového obdobia a rezonujú v občianskej spoločnosti.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predpokladá, že oprávnené subjekty, medzi ktoré patria aj mimovládne organizácie sa budú môcť uchádzať o príspevky z nového programového obdobia cez Program Slovensko od druhého polroka 2022.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]