Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Vybrali sme konzorcium nadácií pre EU-CARE

16. 01. 2023

Vo výzve na výber konzorcia žiadateľov o nenávratný finančný príspevok na implementáciu národného projektu „Pomoc osobám z Ukrajiny pri ich vstupe a integrácii na území SR – MNO“ uspelo konzorcium pod vedením Nadácie otvorenej spoločnosti.

Partnermi v konzorciu sú Nadácia Ekopolis, Nadácia pre deti Slovenska, Nadácia Centra pre filantropiu a Nadácia Pontis, SOCIA – Nadácia na podporu sociálnych zmien. Ide o renomované nadácie, ktoré dlhodobo poskytujú podporu pre široké spektrum aktivít mimovládnych neziskových organizácií, občianskych iniciatív, či individuálnych osôb.

Šesťčlenné konzorcium pod vedením NOS splnilo podmienky výzvy a Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti ho v piatok 13.1.2023 odporučil Ministerstvu práce sociálnych vecí a rodiny SR na zazmluvnenie na implementáciu národného projektu.

Príprava podpory aktivít mimovládnych neziskových organizácií, zameraných na pomoc odídencom z Ukrajiny sa tak posúva do finálnej fázy. V nasledujúcich týždňoch musí úspešné konzorcium pripraviť zámer národného projektu. Po schválení tohto zámeru Komisiou Operačného programu Ľudské zdroje, môže začať implementácia projektu a konzorcium nadácií môže spustiť vyzvanie pre mimovládne organizácie.

O pokroku v iniciatíve EU-CARE vás budeme pravidelne informovať na našej internetovej stránke a na našom facebookovom profile.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]