Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

27., mimoriadne zasadnutie Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie

13. 01. 2022

Vo štvrtok 13. januára 2022 sa na Úrade vlády SR konalo mimoriadne zasadnutie Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie. Minister vnútra Roman Mikulec ako predseda rady vlády zvolal toto stretnutie na podnet predsedu Komory MNO Marcela Zajaca.

Podľa vyjadrenia Marcela Zajaca: „Dôvodom zvolania mimoriadneho stretnutia rady vlády je bezprecedentné zhoršenie všeobecnej spoločenskej klímy v Slovenskej republike, stupňujúce sa útoky voči aktivistom, mimovládnym organizáciám a celej občianskej spoločnosti.“ Komora MNO tak reagovala svojim vyhlásením z 5. novembra 2021 na dianie na pôde Národnej rady SR.

Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl ešte 4. novembra 2021 na svojom facebookovom účte odsúdil akékoľvek zovšeobecňujúce, zavádzajúce, nepravdivé a neslušné prejavy voči predstaviteľom občianskej spoločnosti, vrátane MNO a aktívnych občanov.

Po spoločnom rokovaní členovia obidvoch komôr rady vlády prijali uznesenie, v ktorom podporili vyhlásenie Komory MNO z 5. novembra 2021, ako aj vzali na vedomie výzvu Komory MNO, ktorá bola predložená na tomto mimoriadnom stretnutí Rady vlády SR pre MNO dňa 13. januára 2022.

Predseda rady vlády a minister vnútra Roman Mikulec na záver apeloval na slušnosť vo verejnom diskurze a potrebu zachovania slušnosti a dialógu zdôraznil aj splnomocnenec vlády Martin Giertl.


 fotografia z mimoriadneho zasadnutia rady vlady

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy