Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

Premiér SR Robert Fico sa stretol s členmi Výboru pre mimovládne neziskové organizácie

15. 05. 2012

V utorok 15. mája 2012 sa v priestoroch Úradu vlády SR v Bratislave uskutočnilo rokovanie predstaviteľov Výboru pre mimovládne neziskové organizácie (VMNO), na ktorom sa zúčastnil aj premiér Robert Fico. S predstaviteľmi Výboru hovorili o postoji súčasnej vlády k Iniciatíve pre otvorené vládnutie. „Aj vo vláde musíme mať záujem, aby dobré kroky kontroly vládnutia fungovali a vláda bola vystavená mechanizmom, ktoré budú automaticky fungovať, pokiaľ ide o prístup k informáciám a transparentnosť konania,“ povedal Robert Fico. Zdôraznil však, že aj tieto opatrenia musia mať svoje pravidlá, pretože nie je možné, aby si niekto napríklad vyžiadal plán jadrovej elektrárne.

Predchádzajúca vláda zrušila Radu vlády pre tretí sektor, predstavitelia tretieho sektora sa ale domnievajú, že to bola dobrá platforma, na ktorej sa zúčastňoval vždy aj konkrétny člen vlády. „Sme pripravení túto radu opäť vrátiť do života a vyjsť tretiemu sektoru v ústrety,“ informoval premiér.

Tretí sektor nesúhlasí s návrhom vlády vytvoriť post splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny a občiansku spoločnosť. „Chceli sme tieto dve aktivity spojiť, zdá sa však, že tu má tretí sektor iný názor a skôr by privítal zachovanie postu samostatného splnomocnenca pre občiansku spoločnosť,“ povedal Robert Fico s tým, že tento problém bude treba doriešiť z hľadiska finančného aj personálneho.

Ďalšou témou rokovania predsedu vlády s predstaviteľmi VMNO bola aj asignačná daň. Robert Fico oznámil, že na základe informácií z Ministerstva financií SR vláda v prípade asignačnej dane nebude v roku 2012 robiť žiadne zmeny.

Dialóg s predstaviteľmi tretieho sektora označil predseda vlády za veľmi korektný.

Zdroj: ÚV SR

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy