Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. február 2024, nedeľa
 

Boli sme súčasťou ocenenia dobrovoľníkov a dobrovoľníčok Srdce na dlani v BSK

01. 12. 2023

Bratislavské dobrovoľnícke centrum každoročne v rámci slávnostného podujatia Srdce na dlani oceňuje dobrovoľníkov/čky, ich koordinátorov/ky, dobrovoľnícke projekty, programy a výnimočné prejavy solidarity k službe druhým v bratislavskom kraji. Nad podujatím aj tento rok opätovne prebral záštitu splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač, ktorý sa prítomným účastníkom/čkám prihovoril prostredníctvom video príhovoru.

Veľmi sa tešíme, že sme mohli byť opäť aj tento rok pri udeľovaní ceny Srdce na dlani a prejaviť vďaku a uznanie všetkým tým, ktorí sa rozhodli dobrovoľne pomáhať vo svojom voľnom čase. Nezávislá komisia tento rok posudzovala 64 nominácií v 7 kategóriách.

Ocenenie Srdce na dlani za rok 2023 získali:

  1. Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v Bratislavskom samosprávnom kraji: Iryna Khramchenko, Dobrovoľná civilná ochrana
  2. Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v zahraničí: Marianna Švecová, Transparency International Slovensko
  3. Koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok: Silvia Slobodová, Koľko lásky, o.z.
  4. Dobrovoľnícka skupina: dobrovoľníci Food FightersDobrovoľnícky projekt alebo program: Detský zvierací ombudsman, OZ Fallopia
  5. Podpora dobrovoľníctva: Depaul Slovensko, n.o.
  6. Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc: Ľudmila Koleničová, Vŕby

Tento rok hodnotiaca komisia udelila aj výnimočné ocenenie Srdce na dlani 2023 dobrovoľníčke Barbore Bali Janíčkovej.  Na svojom instagramovom profile pridáva spravodajstvo s právnou pomocou Ukrajincom, vedie aj bezplatný kurz slovenčiny pre utečencov, prekladá im lekárske správy do ukrajinčiny a organizuje pre nich zbierky. Participovala na evakuácii predčasne narodeného novorodenca zo zbombardovanej nemocnice v Charkove až do Bratislavy.

Všetkým oceneným a nominovaným srdečne blahoželáme a ceníme si ich dobrovoľnícku prácu, ktorá významne prispieva k rozvoju občianskej spoločnosti na Slovensku.

Srdce na dlani_obrázok

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]