Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. apríl 2020, sobota
 

Galavečer pri príležitosti 25. výročia založenia Karpatskej nadácie

14. 02. 2020

Splnomocnenec vlády sa dňa 6. februára 2020 zúčastnil v Košiciach na slávnostnom udeľovaní ocenení „Priateľ Východu“, ktoré za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej udelila Karpatská nadácia firmám, jednotlivcom alebo organizáciám. Karpatská nadácia sa počas svojho 25-ročného pôsobenia zameriava na rôzne problémy východoslovenského regiónu, či už to je téma ochrany životného prostredia, podpora vzdelávania, podpora telesne a mentálne postihnutých alebo práca s marginalizovanou rómskou komunitou. 

Ocenenia si v tento slávnostný večer prevzali občianske združenie (OZ) Barlička z Prešova za ich pomoc telesne a mentálne znevýhodneným ľuďom, OZ Detstvo deťom z Dobšinej za prácu s marginalizovanou rómskou komunitou či OZ Priatelia trstenskej prírody za občiansku aktivitu pri zveľaďovaní okolia obce Trstené pri Hornáde. Oceneným bol aj projekt Bašta z Bardejova, ktorá sa stala centrom komunitného a kultúrneho organizovania v regióne, a firma Magna z Kechneca za zodpovedné podnikanie a podporu regiónu.

"Priateľom Východu" sa stal aj Pavol Richvalský z Levoče, ktorý bol jedným z prvých štipendistov nadácie, keď získal podporu na svoje vysokoškolské štúdium. Dnes žije a pracuje v Anglicku, pričom založil štipendijný fond na podporu štúdia angličtiny pre mladých ľudí na východe Slovenska. Im memoriam bolo udelené ocenenie Cyrilovi Gazdaricovi, synovi slovenských vysťahovalcov v Kanade. Zomrel v roku 2007, ale svoje dedičstvo, viac ako pol milióna eur, venoval rozvoju rodnej krajiny svojich rodičov, teda Slovensku. 

Galavečer Karpatskej nadácie

Galavečer Karpatskej nadácie

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]