Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zverejnilo výzvu pre neziskové organizácie poskytujúce potravinovú pomoc

31. 01. 2023

Na Slovensku pôsobia organizácie nezištne poskytujúce pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii a sú odkázaní na potravinovú pomoc. Ide napríklad o osamelé matky s deťmi, rodiny, ktoré sú postihnuté výpadkom príjmu živiteľa, ľudia bez domova, osoby žijúce v domácnostiach, ktorým je poskytovaná sociálna služba v zariadení sociálnych služieb bez poskytovania stravy a pod. MPRV SR predstavilo riešenie, vďaka ktorému si takéto organizácie budú môcť vybudovať a nakúpiť vlastné technické zázemie potrebné na manipuláciu s potravinami.

Dňa 1. marca 2023 MPRV SR spustí výzvu v objeme 5 miliónov eur. Neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, nadácie, občianske združenia, cirkevné organizácie, účelové zariadenia cirkvi a Slovenský Červený kríž z nej budú môcť:

  • kompletne vybudovať/zrekonštruovať a zariadiť sklady,
  • nakúpiť špeciálne vozidlá na rozvoz potravín,
  • obstarať chladiace zariadenia či iné prostriedky potrebné na distribúciu potravín.

„Verím, že táto výzva pomôže charitatívnym organizáciám, ktoré pomáhajú najmä vo vidieckych oblastiach distribuovať potraviny tým najzraniteľnejším skupinám,“ uviedol minister Samuel Vlčan na tlačovej konferencii dňa 27. januára 2023.

Výzva bola pripravená v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti.

Prostriedky budú čerpané z Programu rozvoja vidieka. Výzvu zrealizuje Pôdohospodárska Platobná Agentúra a otvorená bude až do vyčerpania prostriedkov.

Znenie výzvy a jej prílohy nájdete na tomto odkaze.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]