Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2021, sobota
 

Otvorene o otvorenom vládnutí: "O rodičoch, bez rodičov?" Zapájanie rodičov do tvorby verejných politík

24. 06. 2021

V pondelok, 28. júna prinesie od 15:00 do 16:30 Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti v spolupráci s občianskym združením OZ Rodičia.skv rámci cykluOtvorene o otvorenom vládnutí podujatie na tému participácia rodičov na verejných politikách s názvom "O rodičoch, bez rodičov?" Zapájanie rodičov do tvorby verejných politík.

obrázok otvorene o otvorenom vládnutí_oz rodičia

Zapájanie všetkým relevantných skupín do verejných politík je jedným zo základných princípov otvoreného vládnutia. Rodičia ako heterogénna skupina zainteresovaných aktérov otvárajú viaceré zaujímavé pohľady na samotný princíp participácie - jednak z pohľadu smerom do vnútra skupiny a otázkam okolo hľadania spoločných cieľov či potrieb, ale aj smerom k participácii v zmysle otvoreného vládnutia.
 
Participačným výzvam tejto veľkej a dôležitej skupiny aktérov sa venuje OZ Rodičia.sk, ktoré vzniklo s cieľmi otvárať diskusiu o potrebách a problémoch rodičov, či motivovať rodičov k aktivite. V rozhovore sa so spoluzakladateľom a výkonným riaditeľom OZ Rodičia.sk Matejom Stuškom preto zamyslíme práve nad týmito výzvami, vrátane:
 
1. Definície potrieb a záujmov takto heterogénnej skupiny
2. Možnosti vstupovania do tvorby verejných politík na národnej či regionálnej úrovni
3. Skúsenosti z obdobia počas pandémie COVID19
4. Spôsobmi motivácie rodičov k participácii

Podujatie sa uskutoční na platforme Webex, odkaz bude zaregistrovaným účastníkom a účastníčkam zaslaný vopred. Registrácia prebieha na odkaze: https://forms.gle/rVzkdkbToe6uwoV79

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na Luciu Lacika (TA.13G4@STGQSR.SGQHR@).

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]