Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. september 2023, sobota
 

Splnomocnenec vlády SR odovzdal na podujatí Dobrovoľník roka ocenenie Srdce na dlani

12. 03. 2021

Fotografia z podujatiaDňa 11. marca 2021 sa uskutočnil 12. ročník slávnostného odovzdávania ocenení Dobrovoľník roka, ktoré organizovalo Národné dobrovoľnícke centrum – CARDO v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácii na Slovensku a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Martin Giertl, splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti na podujatí odovzdal ocenenie v kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc pani Marcele Václavkovej - Konrádovej.

Fotografia z podujatia Vo svojom príhovore splnomocnenec ocenil nenahraditeľnú úlohu dobrovoľníctva, ktoré sa prejavilo aj počas aktuálnej pandemickej situácie súvisiacej s COVID - 19. Zároveň upozornil na jedinečný výskum neziskového sektora a občianskej spoločnosti, ktorý ÚSV ROS realizoval v uplynulom období, a ktorého výstupom je Analýza socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov občianskej spoločnosti. Vo svojom príhovore splnomocnenec uviedol, že „analýza socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov rozvoja občianskej spoločnosti ukázala, že práve oblasť sociálnych služieb priťahuje najviac dobrovoľníkov. Pandémia priniesla obrovské zapojenie dobrovoľníkov v rámci všetkých opatrení, ktoré súvisia s aktuálnym stavom. Netreba ale opomenúť, že aj šport  a vzdelávanie hrá v dobrovoľníctve obrovskú úlohu. Je pozoruhodné zistenie, čo dobrovoľníctvo pre nás znamená v čase krízy (resp. pandémie alebo iného stavu, ako bežného chodu spoločnosti).“

Počas večera bolo ocenených mnoho dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktoré nezištne pomáhajú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

fotografia z podujatia Organizátori podujatia pripravili pre všetkých zúčastnených prekvapenie a udelili mimoriadne ocenenie za rok 2020, ktoré odovzdali na diaľku všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, organizáciám a združeniam,  zdravotníckym a sociálnym zariadeniam, firmám, obciam a mestám, zástupcom štátnej správy a verejnej správy, ktorí sa v roku 2020 buď priamou dobrovoľníckou činnosťou, alebo podporou iných pri ich dobrovoľníckej činnosti usilovali o spomalenie šírenia pandémie a pomáhali ľuďom, ktorí ochoreli na COVID-19.

Záznam z podujatia Dobrovoľník roka je dostupný na webstránke podujatia: https://srdcenadlani.online/#/?hash=70b911ad12aff2031864d1e26bdb1286

Súčasťou podujatia bola aj krátka anketa o dobrovoľníctve medzi zúčastnenými, ktorej výsledky si môžete pozrieť v dokumente s výsledkami ankety. (PDF, 33 kB)

Fotografia z podujatia Fotografia z podujatia

 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]