Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. máj 2022, štvrtok
 

Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl vystúpil na online konferencii k príprave Vízie pre atraktívnejší vidiek

14. 12. 2021

Konferencia sa uskutočnila dňa 6. decembra 2021 za širokej účasti zainteresovaných vidieckych aktérov, vrátane zástupcov občianskej spoločnosti, pôdohospodárskych a potravinárskych organizácií, NR SR, SK8 a europoslancov. Dokument "Vízia pre atraktívny vidiek" sa formoval počas dvoch rokov v inkluzívnom a participatívnom procese v rámci výskumného projektu Horizont 2020 pod názvom „Kolaboratívny rozvoj politík pre budúcnosť vidieckych oblastí a ľudí na vidieku“, v skratke PoliRural (politiky pre vidiek).

Cieľom vypracovania Vízie je zjednotiť sa pri riešení bežných problémov a hľadať možnosti zatraktívnenia vidieckych miest a povolaní pre usadené vidiecke obyvateľstvo, ako aj pre nových alebo potencionálnych nováčikov. Chce tak prispieť k posilneniu postavenia vidieckeho obyvateľstva a pomôcť rozvoju vidieckych regiónov.

Na konferencii vystúpili štátny tajomník MPRV SR Milan Kyseľ, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko, predseda Trnavského samosprávneho kraja a SK8 Jozef Viskupič a mnohí iní zainteresovaní aktéri. Splnomocnenec vlády SR Martin Giertl vyjadril podporu nultému návrhu Vízie pre atraktívnejší vidiek a vyzdvihol jeho tvorbu, ktorá prebiehala participatívnym a inkluzívnym spôsobom. Vo svojom príspevku sa zameral na úlohu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti pri zapájaní občianskej spoločnosti do tvorby a implementácie verejných politík, ako aj na prínos národných projektov, ktoré úrad realizuje.

Konferenciu organizoval projektový tím PoliRural – Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, OZ Vidiecky parlament na Slovensku, Agroinštitút š.p. a Mesto Nitra.

Za pozvanie ešte raz ďakujeme.

Viac informácií k pripravovanej Vízii pre atraktívnejší vidiek nájdete na tomto odkaze: https://atraktivnyvidiek.sk/

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]