Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2021, utorok
 

Zapojte sa do projektu Výskum neziskového sektora a občianskej spoločnosti!

30. 11. 2018

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vyzýva mimovládne neziskové organizácie zapojiť sa do pripravovaného národného projektu „Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti“(ďalej projekt) vyplnením kontaktného formulára.

Dôležitou súčasťou národného projektu je výskum socio-ekonomického prínosu neziskového sektora, ktorý bude prebiehať v spolupráci s partnerom projektu, Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici, a ktorý sa bude realizovať na reprezentatívnej vzorke mimovládnych neziskových organizácií. Pre potreby projektu sa za mimovládne organizácie považujú:

  • nadácie,
  • neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby,
  • neinvestičné fondy,
  • občianske združenia,
  • odborové organizácie a
  • organizácie zamestnávateľov a organizácie s medzinárodným prvkom.

Prostredníctvom vyplnenia základných údajov v kontaktnom formulári sa môžu mimovládne neziskové organizácie stať súčasťou projektu a budú zapojené do výskumu socio-ekonomického prínosu neziskového sektora. Získané údaje z tohto výskumu budú analyzované a vyhodnocované anonymne a na ich základe budú v budúcnosti tvorené odporúčania pre tvorcov verejných politík dotýkajúcich sa neziskového sektora a občianskej spoločnosti.


 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)