Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2024, pondelok
 

Zoznam prokurátorov zverejnený

01. 02. 2016

Generálna prokuratúra na svojom web sídle prvýkrát od vzniku samostatnej Slovenskej republiky zverejnila menný zoznam prokurátorov.

K umožneniu jeho zverejnenia prispel najmä tlak občianskej spoločnosti, ktorej sa naším prostredníctvom podarilo presadiť úlohu „Pripraviť legislatívny návrh, ktorý umožní zverejňovať menný zoznam prokurátorov“ do Akčného plánu Iniciatívy pre otvorené vládnutie na rok 2015 (PDF, 864 kB). Ministerstvo spravodlivosti SR, ako gestor úlohy, doplnilo v rámci medzirezortného pripomienkového konania k novele zákona č. 154/2001 Z. z. o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry nové ustanovenie, ktoré zverejnenie zoznamu prokurátorov umožnilo. Novela zákona bola prijatá na hlasovaní v Národnej rade SR a účinnosť nadobudla dňa 01.01.2016. Následne na to, dňa 15.01.2016 Generálna prokuratúra zverejnila menný zoznam prokurátorov.

Ide o významný krok k väčšej transparentnosti a budovaniu občianskej spoločnosti na Slovensku.  Teší nás, že sme aj my mohli prispieť svojím dielom.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]