Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

Národný projekt Výskum MNO a OS prináša s partnermi z ministerstiev návrhy štyroch verejných politík

25. 03. 2021

Národný projekt Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti prináša v rámci Podaktivity 2 ďalšie výstupy, tentokrát v podobe návrhov štyroch verejných politík, ktoré boli tvorené s použitím dát a odporúčaní z rozsiahleho výskumu občianskej spoločnosti a neziskového sektora

Zapojené rezorty Ministerstvo vnútra, Ministerstvo financií, Ministerstvo hospodárstva a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pripravovali vybrané verejné politiky s využitím dát získaných z výskumu a za aktívnej komunikácie a koordinácie s projektovými expertmi Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti. 

Finálnym výstupom sú odporúčania pre tvorbu verejnej politiky v oblasti dobrovoľníctva (MV SR), pre oblasť financovania mimovládnych neziskových organizácií (MF SR), pre implementáciu kolektívnej ochrany spotrebiteľov prostredníctvom mimovládneho sektora (MH SR) a odporúčania pre implementáciu zákona č. 112/2018 Z. z o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch (MPSVaR SR)

Cieľom procesu bolo tvoriť návrhy verejných politík na základe relevantných dát (evidence-based policy) a takisto poskytnúť odporúčania pre iných tvorcov verejných politík.


 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]