Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2024, pondelok
 

Predstavili sme projekt Výskum MNO

18. 02. 2019

Dňa 15. februára 2019 sme vo Vedeckom parku Univerzity Komenského predstavili nový národný projekt realizovaný na pôde Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) - Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti, skrátene projekt Výskum MNO.

Hlavným cieľom projektu je kvalitnejšia tvorba verejných politík (a tým pádom vo výsledku aj kvalitnejšia verejná politika) prostredníctvom získavaných relevantných dát a informácií o celej občianskej spoločnosti, a to konkrétne: 

  • výskumom v oblasti socio – ekonomického prínosu neziskového sektora
  • výskumom stavu a vývojových trendov občianskej spoločnosti

Na projekte spolupracujeme prostredníctvom sektorových a iných špecifických rád s mnohými partnermi z prostredia mimovládnych organizácií, občianskej spoločnosti, štátnej správy či akadémie.

Prezentáciu projektu spestrili úvodné inšpiratívne prezentácie p. Richarda Filčáka (Prognostický ústav SAV), ktorý porozprával o tom, čo čaká občiansku spoločnosť v najbližších rokoch v kontexte celosvetových výziev, sociológa p. Michala Vašečku, ktorý predstavil pojem občianska spoločnosť a  jej rôzne funkcie a p. Sandry Salamonovej (ÚPVII) o procese tvorby Vízie a stratégie Slovenska do roku 2030.

Z podujatia sme robili aj videozáznam, ktorý po jeho spracovaní zverejníme.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

Videozáznam prezentácie p. Vašečku
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]