Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. marec 2024, pondelok
 

Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Životné prostredie

08. 10. 2020

V rámci krátkych kapitol o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku Vám predstavujeme ďalšiu oblasť – oblasť ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA (PDF, 939 kB).

Životné prostredie ako téma prirodzene presahuje do mnohých iných oblastí fungovania štátu a spoločnosti. Príkladom je fenomén klimatickej krízy a ničenie ekosystémov, ktoré majú nespochybniteľné dopady na iné spoločenské problémy, ako napríklad migračná kríza, dopady na zdravie ľudí, dopady na poľnohospodárstvo, miestny rozvoj a iné.

Mimovládne organizácie, ktoré sú bežne rámcované ako "zelené”, svojim záberom veľmi často presahujú úzko ponímanú oblasť ochrany životného prostredia do iných rezortov a venujú sa aj advokačným či protikorupčným aktivitám.

Ilustračný obrázok životného prostredia


 

Úrad splnomocnenca Vám prináša krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri. Dozviete sa, ako jednotlivé oblasti fungujú, kto sú ich kľúčoví aktéri, aké strategické dokumenty boli v daných oblastiach prijaté, či akým spôsobom sú financované. Kapitoly budú súčasťou finálnej analýzy národného projektu „Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti“, ktorá bude zverejnená už koncom roka.

 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]