Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Výskum mimovládnych neziskových organizácií a občianskej spoločnosti: Prinášame Vám finálnu analýzu

17. 12. 2020

Ilustračný obrázok analýzyDnes Vám s potešením prinášame náš tip na sviatočné čítanie - publikáciu Analýza socioekonomického prínosu neziskového sektora a stavu a trendov rozvoja občianskej spoločnosti (PDF, 19 MB)“, ktorá je finálnym výstupom národného projektu „Kvalitnejšie verejné politiky prostredníctvom lepšieho poznania občianskej spoločnosti“.

Uvedená publikácia nám umožní spoznať aktuálny stav rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku a identifikovať tendencie jej smerovania a zároveň môže pomôcť vytvoriť ucelenejší obraz o stave a kapacitách mimovládneho neziskového sektora. Získané dáta a výsledky zrealizovaného výskumu, ktoré obsahuje publikácia budú tiež slúžiť ako jeden z podkladov na prípravu a tvorbu novej Koncepcie rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku na roky 2021 – 2030.

Publikácia je spoločným dielom Úradu splnomocnenca a významných slovenských zástupcov a zástupkýň MNO, sociológov, politológov, analytikov, expertov či odborníkov vo svojich oblastiach. Spoločne s publikáciou zverejňujeme, v súlade s princípmi otvoreného vládnutia, aj zdrojové dáta vhodnom na štatistické spracovanie.


 

 

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]